Güzellik

Tırnaklarım Çatlıyor ve Çok Güçsüzler, Tedavisi Var Mıdır?

Kadınlar tırnak bakımı konusunda oldukça titiz davranır. Bu nedenle de tırnakların güçsüzleşmesine ve çatlamasına hemen çözüm bulmak ister.

Tırnak Çatlamasının Nedenleri

Uzmanlar sıklıkla tırnaklarım çatlıyor ve çok güçsüzler, tedavisi var mıdır sorusu ile karşılaşır. Tırnaklar kadınların estetik görüntüsünü daha da artırır. Bu nedenle de sıklıkla oje ile tırnakların güzelliği artırılır. Tırnaklar kadınlar tarafından aynı zamanda kıyafet ile uyumlu hale getirilir. Bu nedenle de kıyafet ile uyumlu ojeler sürülerek ortaya şık bir görüntünün çıkması sağlanır.

Tırnakların bakımı konusunda kadınlar oldukça hassastır. Ancak kimi zaman tırnak çatlaması ve kırılması ile de karşılaşır. Bunun asıl nedeni tırnakların güçsüz olmasıdır. Tırnakların güçsüzleşmesinin de pek çok nedeni vardır. Bu nedenler iyice araştırılarak, tırnak çatlaması ortadan kaldırılır.

  • Tırnakların güçsüzleşmesinin ve çatlamasının en önemli nedeni demir eksikliğidir. Güçsüz tırnakların nedenleri araştırılırken öncelikle kişilerin demir seviyelerinin kontrol altına alınması gerekir.
  • Demir eksikliği gibi kalsiyum eksikliği de tırnakların kırılmasına neden olur.
  • Kadınlar oje kullanmayı sevse de, sık bir şekilde tırnaklara oje uygulamak kısa sürede tırnakların çatlamasını da ortaya çıkarır.
  • Tırnakların en büyük sorunu mantardır. Pek çok kişi tırnak mantarı ile sürekli mücadele eder. Tırnakların kırılmasının bir diğer nedeni de mantardır.
  • Yanlış beslenme sonucunda da tırnaklar güçsüz bir hale ulaşır. Tırnakların bakımlarını yeterince yapmak için öncelikli olarak kişilerin beslenme dengesine dikkat etmesi gerekir.

Tırnak Çatlamasına Çözümler

Tırnakların çabuk kırılması ve çatlamasına en iyi çözüm limonlu sudur. Bir kâse ılık suya yarım limon sıkın. Bu karışıma bir tatlı kaşığı tuz da ekleyin. Her gün tırnakların bu suda bekletilmesi, tırnak çatlamasına çözüm olması bakımından oldukça etkilidir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu