Dekorasyon

Kaydıraklı Çocuk Odası Takımları

 

Kaydıraklı çocuk odası takımları çocukların kolay şekilde aşağı inmesini sağlayacak şekilde ayarlanan eğlenceli mobilyalardan oluşur. Birçok farklı tasarımı görmek mümkündür ve renk model açısından da epey fazla seçeneği bulmak mümkündür. Kaydıraklı çocuk odası tahmin edileceği gibi çok küçük çocuklar için değil merdiven çıkabilecek ve kendisi inebilecek büyüklükte olan çocuklar için hazırlanmıştır.

Kaydıraklı Çocuk Odası Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Kaydıraklı çocuk odası alırken dikkat edilmesi gereken bazı detaylardan bahsedilebilir. Öncelikle bu mobilyaları uzun vadede nasıl kullanacağınızı da tasarlamanız gerekir.  Yani bir iki sene kullandıktan sonra değiştirmek yerine daha uzun yıllar kullanımı mümkün ürünler alınabilir. Bunun dışında kaydıraklı takımlarda yatak alanı dışında çocuklarınızın güzel zaman geçirebileceği alanlar vardır.  Yani modele göre de değişmekle beraber çocuğunuzun beklentilerine göre de değişiklik olabilir. Örneğin üst kısımda yatma alanı alt bölümde çadır ve oyuncakların yer aldığı minderli bölüm olabilir. Bazı modellerde de alt bölümde yatak alanı ve üst kısımda oyun alanı bulunur. Yan bölümde yer alan kaydırak bölümü yine eğlenceli zaman geçirilmesini sağlar.  Tüm bunlara ek malzeme özellikleri açısından da ayrıntılara önem vermek gerekmektedir.

Dekorasyon Açısından Öneriler

Renkli kaydıraklı takımları kullanırken farklı bölümlerle renk uyumuna özen göstermek gerekir. Bunun nedeni dekoratif açıdan genelde odanın büyük bölümünü kaplamaları ve bunun etrafında yer alan diğer malzemelerin doğru yerleşmesi gerektiğidir. Örneğin karışık renkli ve canlı renkler varsa duvar boyası halı ve diğer bölümleri açık sade tonlarda kullanmak mümkündür.

Kaydıraklı Çocuk Odası Takımı Fiyatları

Kaydıraklı çocuk odası takımı fiyatları hangi marka ve ne tür malzemelerden takımın oluştuğuna göre değişebilir. Bu odaları satın almadan önce fiyat detaylarına bakabilir ve genel değerlendirme yaparak sonuç alabilirsiniz.

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu