Dekorasyon

Dekorasyon Rengi Seçerken Doğadan Esinlenin

Ev ve iş yerlerinde dekorasyon yaparken yapılan dokunuşlardan birisi boyadır. Gelişen teknoloji ile birlikte boya dünyasında her bütçeye uygun ve farklılıkta boya rengi bulunmaktadır.

Dekorasyon Boya Renkleri
Dekorasyon Boya Renkleri

Boya renkleri içerisinde tercih sıkıntısı yaşayan insanların son dönemlerdeki tercihi doğadan esinlenerek belirledikleri renkler olmuştur. Doğada bin bir renk ve bu renklerin birçok tonu bulunmaktadır. Bu renklerin dekorasyon uygulamasında tercih edilmesi yaşam alanlarını daha farklı bir hale getirmektedir.

Doğa ile iç içe bir yaşam sürme kavramını kazandıran bu renk tonlarından mavi ve yeşil tonlarının kullanılması ev dekorasyonunda kişinin evinin nefes alan, ferahlatan ve büyüleyen bir mekana sahip olmasını sağlamakta. Sarı ağırlıklı ev dekorasyonun tavan boyası gök mavisi yapmak, doğa renklerinden esinlerinden yapılan en yaygın boya uygulamasıdır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Bence koltuklar rengarenk olmalı. Zaten neden koyu renkler kullanılırlar ki anlamam. İnsanın bir kere içini karartıyor. Bence buradaki talimatları dinlemekle iyi yapacaksınız. 🙂

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu