Yaşam

Kadınlar İçin Kırmızı Giyen Kadınlar Bir Tehdit

Günümüzde evli kadınlar hakkında belirli deneyler yapılmıştır. Uzmanlar arasında evli kadınların tehdit olarak görebileceği hem cinslerin giyebildiği eşyaların etkilerini incelemektedir. Uzmanlar tarafından yapılan deneylerde kırmızı giyen kadınların hem cinsleri tarafından evli oldukları erkekleri alabileceği gözüyle baktıkları için bir tehdit olarak gördüklerini kanıtlamıştır.

Kadınlar İçin Kırmızı Giyen Kadınlar Bir Tehdit
Kadınlar İçin Kırmızı Giyen Kadınlar Bir Tehdit

Kırmızı rengin bu özelliği insanlarımız tarafından bilinmektedir. Bayanlarımız tarafından böyle bir tehdit oluşturması açısından kadınların kırmızı renge karşı bir ön yargısı bulunmaktadır. Kadınların kırmızıya karşı oluşturduğu bu ön yargı biyolojik olarak kanıtlandığı gibi cinsel uyarıları da kadınların cildinde kızarıklık olarak görülmektedir.

Kadınlar İçin Kırmızı Giyen Kadınlar Bir Tehdit ve Önyargı

ABD’deki Rochester Üniversitesinde yapılan araştırmalara üzerine kırmızı rengin kadınların seksiliğini ön plana çıkarırken insanlar tarafından cinsel arzularının artmasını sağladığı kanıtlanmıştır. Bir başka araştırmacı uzman Adam Pazda’da erkeğin giydiği gömleğin rengini kadınların üzerinde etkilediği gibi kadınların da giydiği kırmızı rengin hem cinsleri tarafından etkilendiğini öngörmüştür.

Kadınlar İçin Kırmızı Giyen Kadınlar Bir Tehdit
Kadınlar İçin Kırmızı Giyen Kadınlar Bir Tehdit

Son zamanlarda kırmızıya yönelik yapılan kıyafetlerde seksliği ve kadınlığı ön plana çıkarmış olması kırmızı rengin cinsel arzuları artırdığını kanıtı olduğunu bir kez daha gözle görmüş oluyoruz. Tasarımcılar tarafından kırmızı rengin özel olduğu anlaşılmış ve piyasaya kırmızı renkte gittikçe kadınsallığı ortaya çıkaran giysiler ve ya özel aksesuarlar sürülmüştür. Hal böyle olunca kadınlar tarafından kırmızı giyilmesi kötü bir ön yargı oluşturmuş ve kırmızı giyen kadınlar farklı anlaşılmıştır. Bizim gibi Müslüman ülkede kırmızıya duyulan bu ön yargı kadınların kırmızıya karşı soğumalarını sağlamıştır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Kırmızı ben de sevmiyorum , örneğin iki evli çift arkadaşça bir yemeğe çıktığımızda ben mavi giyerken karşı tarafın eşi kırmızı bir elbise giyse şahsen bende rahatsız olurum sonuçta benim de eşim yanımda etkilenmemeli , bu ön yargı değil ki tamamen bilimsel kanıtlanmış bir yargı kırmızının insanda uyandırdığı duygular çok değişik bazı yerlerde de kırmızının açlığı simgelediği daha çok yeme isteği uyandırdığı söz konusu sonucunda bir açlık söz konusu olunca erkeklerinde yaradılışı kadınlardaki açlıktır özellikle de bizim ülkemizdeki erkeklerde sıkça görülmekte. Kırmızı giyilecek yer vardır giyilmeyecek yer de vardır. Bu konuda bayanların dikkat etmeleri gerekiyor .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu