Moda

Kilolu Erkeklerin Takım Elbise Seçimi Nasıl Olmalı?

Kilolu Erkeklerin Takım Elbise Seçimi Nasıl Olmalı? Fazla kilolu bir erkekseniz, doğru takım elbiseyi bulmak zor olabilir. Ancak yeni takım elbisenizin üzerinizde harika görünmesini sağlamak için yapabileceğiniz pek çok şey var.

Kilolu Erkeklerin Takım Elbise Seçimi Nasıl Olmalı? Takım elbisenizin üzerinize tam oturmasını veya sizi daha zayıf göstermesini istiyorsanız mutlaka tavsiyelerimizi göz önünde bulundurun.

Takım Elbise Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli

Vücudunuzu tanıyın. Takım elbiseniz, özellikle bel ve omuzlar olmak üzere, size özel dikilmiş gibi oturmalıdır.

Üzerinize tam oturan bir takım elbise bulmak için farklı marka ve stilleri denemekten çekinmeyin. Doğru beden, rahat hissettiğinizde ve üzerinizde iyi göründüğünde belli olacak ve terzinin daha sonra yapacağı gereksiz ayarlamaları kolaylaştıracaktır.

Çok bol veya çok dar takım elbiselerden kaçının; her ikisi de iş yerinde gün boyu giyildiğinde hoş olmayan bir görünüme ve rahatsızlığa yol açabilir.

Detaylara dikkat edin: cepler anahtar veya kalem gibi küçük eşyalar için yeterince derin olmalıdır; manşetler elinizin genişliğinin en az yarısını kapsamalıdır; malzemenin yeterli kalınlıkta olması gerekir.

Kilolu Erkeklerde Takım Elbise Seçimi

İster kilolu olun ister zayıf olun aslında yukarıda bahsettiğimiz detaylar herkes için geçerlidir. Ancak kilolu kişiler için bir kaç daha detay eklemek gerektiğine inanıyoruz.

Kilolu erkekler takım elbise seçerken aşağıdaki detaylara özellikle dikkat etmelidir:

  • Ceketin uzunluğu
  • Yakaların genişliği
  • Seçtikleri pantolon tipi
  • Dikey Çizgili Takımlar
  • Siyah veya Lacivert Renkler

Ceketin Uzunluğu

Kilolu erkekler takım elbise seçerken ceket boyuna dikkat etmelidir. Kilolu erkekler çok kısa veya dar ceketler giymemelidir. Takım elbise ceketi her zaman poponuzu örtmelidir. Eğer örtmüyorsa, bu sizi daha tıknaz gösterebilir. Kilolu bir erkeğin ceketinin ideal uzunluğu tam bel hizasında olmalıdır. Bu, onu olduğundan daha uzun ve ince göstermeye yardımcı olacaktır.

Yakaların Genişliği

Kilolu erkeklerin takım elbise seçerken dikkat etmesi gereken en önemli şeylerden biri de yaka genişliğidir. Yaka genişliği yüzünüzle orantılı olmalıdır, bu nedenle küçük, yuvarlak bir yüzünüz varsa dar bir yaka seçin. Uzun ve dar bir yüzünüz varsa, daha geniş bir yaka seçin.

Çok geniş yakalar çenenizin altında bir şey saklamaya çalışıyormuşsunuz gibi görünmenize neden olur ki bu da sizin daha kilolu göründüğünüz anlamına gelir.

Pantolon Kesimi

Pantolon kesimi; bir takım elbisenin pantolonu vücut tipinize uyacak şekilde tasarlanmalıdır. Kilolu erkekler için en popüler pantolon tipleri şunlardır: Önü düz pantolonlar, pileli pantolonlar ve konik pantolonlar. Siz kendi stil anlayışınızı göz önüne alarak bunlardan birini tercih edebilirsiniz. Ancak uzunluk olarak bileğinizin çok üzerinde kalan pantolonları kesinlikle tavsiye etmiyoruz.

Dikey Çizgili Takımlar

Satın aldığınız takımın dikey çizgilerle mi yoksa yatay çizgilerle mi yapıldığına dikkat etmelisiniz. Kalın veya ince yatay çizgiler seçerseniz, vücudunuzu gerçekte olduğundan daha geniş ve ağır gösterecektir.

Vücudunuzun boyutunu küçültmek ve daha ince bir görünüm elde etmek için kalın dikey çizgiler daha doğru bir tercih olacaktır.

Siyah veya Lacivert Renkler

Takım elbise seçimi söz konusu olduğunda, kilolu erkekler renge dikkat etmelidir. Siyah veya lacivert bir takım elbise üzerinizde daha açık bir renkten daha iyi duracaktır. Vücudunuz ve takım elbise arasındaki kontrast nedeniyle daha ince görünmenize yardımcı olacaktır.

Kilolu erkekler takım elbise seçerken nelere dikkat etmeli konusunda sonuç olarak en önemli ipuçlarını yukarıda sıraladık. Unutmamanız gereken en önemli şey, takım elbisenizin içinde kendinizi rahat hissetmeniz gerektiğidir. Önceliğiniz bu olursa, takım kıyafetiniz her zaman sizi en iyi formunuzda gösterecektir.

 

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu