Diyet

Diyette Su İçmenin Önemi ve Kilo Vermedeki Etkileri

Diyette Su İçmenin Önemi ve Kilo Vermedeki Etkileri Nedir? Zayıflamaya karar verenler diyette su içmenin önemi hakkında bilgi almak istiyor olabilir. Bizde bu yazımızda konuyla ilgili merak edilenleri ele aldık.

Diyette Su İçmenin Önemi ve Kilo Vermedeki Etkileri Nedir? Diyette olsanız da olmasanız da su tüketimi son derece önemlidir. Zayıflamak istiyorsanız günlük su tüketim miktarınıza dikkat etmenizde yarar var.

Su İçmek Kilo Verdirir Mi

Diyette su içmenin önemli oldukça fazladır. Kilo vermek için diyet yapıyorsanız, kalorisi olmayan ve doyurucu gücü sayesinde iştahınızı bastıran doğal bir içecek olduğu için su tüketimine özen göstermelisiniz.

Bilmeniz gereken ilk şey, suyun tek başına kilo vermeniz konusunda yeterli olmayacağıdır. Zayıflamaya çalışırken aldığınızdan daha fazla kalori yakmanız önemlidir. Bunu yalnızca su içerek elde edemezsiniz. Kilo vermek için dengeli beslenmeli ve spor yapmalısınız. Bu açıdan düşünüldüğünde su tüketimi tüm bu süreci destekleyecektir.

Diyette Neden Su İçilmeli

Su üzerine birçok araştırma yapılmıştır. Bu araştırmaların sonucuna göre diyette su içmenin önemi oldukça fazladır. Yemekten önce su tüketmek gıda alımını azaltır. Çünkü su, tok tutucu bir etkiye sahiptir. Yemekten önce su tüketenler, tüketmeyenlere oranla yüzde 22 daha az yemek yer. Suyun doygunluk gücü ve mideyi doldurmasından dolayı yemekten önce su içilmesi önerilmektedir. Tüm bu nedenlerle hem yemeklerden önce hem de yemeklerden sonra su içebilirsiniz.

Kilo verme aşamasında su ideal bir içecektir. Çünkü şekerli, gazlı ve alkollü içecekler yerine en iyi alternatiftir. En azından kalorisi yoktur ve metabolizmayı hızlandırma kabiliyetine sahiptir. Bundan dolayı şeker alımınızı azaltmanız gerekiyor ve metabolik sorunlar yaşıyorsanız; muhakkak su tüketim miktarınıza yoğunlaşmalısınız.

Şeker fazlasının şeker hastalığına yakalanma, aşırı kilolu olma ve kandaki kolesterol ve trigliseritlerin yükselmesi olasılığını artırdığını ve kardiyovasküler riski artırdığını unutmamalıyız. Bu yüzden şekerli içecekler yerine su tercih etmek en doğrusu ve en sağlıklısı olacaktır. Kilo vermek için diyet yapıyor olsanız da olmasanız da, su her daim herhangi bir öğüne eşlik etmek için en iyi seçenektir.

Diyette su içmenin önemi hakkında şunları da söylemeliyiz: Su tüketimi, yakılan kalori miktarını artırmaya destek olur. Çünkü suyun yağ yakımını hızlandırdığı bilinmektedir.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu