Ekonomi

Garanti Bankası EFT İşlem Saat Aralığı Kaçtır?

Garanti Bankası EFT İşlem Saat Aralığı Kaçtır? Ülkemizde hizmet veren özel bankaların başında gelen Garanti Bankası EFT saatleri en fazla araştırılan ve bilgi sahibi olunmak istenen konulardan biri olmaktadır.

Garanti Bankası EFT İşlem Saat Aralığı Kaçtır? Garanti Bankası EFT saatleri çok fazla kullanıcıya sahip lan bankanın en çok merak edilen konuları olmaktadır. Bundan dolayı tüm müşterilerinin faydalandığı bu hizmetten tam olarak işlemleri en doğru şekilde yapmak için en doğru bilgilere sahip olunması gerekir. EFT işlemlerinin hangi saatlerde yapıldığı doğrultusunda en doğru bilgilere ulaşmak için küçük bir araştırma yaptık.

Garanti Bankası EFT İşlemleri

Türkiye’nin en fazla talep gören özel banklarının başında gelen Garanti Bankası EFT işlemleri detaylı bilgiye sahip olunması gerekir. EFT işlemleri Garanti Bankası hesabı üzerinden başka bir banka hesabına para transferi işlemleri olmaktadır. Havale işlemleri 7 gün 24 saat boyunca kesintisiz olarak yapılması mümkün olmaktadır. Havale Garanti Bankası hesabı üzerinden başka bir Garanti Bankası hesabına yapılan para gönderme işlemi olmaktadır. Bundan dolayı havle işlemleri her zaman yapılabilir. Ancak EFT işlemleri başka bir banka hesabı olmasından dolayı belirlenmiş saatler dışında yapmak mümkün olmaz. EFT işlemleri hem banka şubelerinden hem de mobil bankacılık ya da ATM üzerinde yapılması mümkün olan bir işlemdir.

Garanti Bankası EFT Saatleri Nedir?

Genel olarak pek çok kişinin tercih ettiği EFT işlemlerinin yapılabilmesi için saatler çok önemli bir yere sahip olmaktadır. Garanti Bankası EFT saatleri sabah mesai saati ile başlayıp mesai saatler arasında bu hizmetten faydalanmak mümkündür. Garanti Bankası EFT işlemleri için sabah saat 09: 00’da başlamakta ve saat 17: 15’de kapanmaktadır. Tüm EFT işlemleri bu saatler içinde yapılırken saat 16: 00’dan sonra yapılan EFT işlemleri sırasında “Geç EFT” adı verilen işlem için fazladan EFT ücreti alınmaktadır. Normal mesai saatlerinde yapılan EFT işlemleri 5 ile 30 dakika içinde tamamlanmaktadır. Bayramlarda, tatil günlerinde ya da hafta sonlarında kısacası bankanın kapalı olduğu günlerde EFT işlemleri yapılması mümkün değildir. Banka kapalı olduğunda başka bir banka hesabına para gönderilmez ve para alımı yapılamaz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu