Moda

Bindallı Kına Elbise Modelleri

Anadolu motifleri ile süslü bindallı modelleri kına gecelerinin vazgeçilmez kıyafetleri haline gelmiştir. Gün geçtikçe daha fazla gelin adayı tarafından tercih edilen bu elbiselerde birbirinden farklı renk ve modeller kadınların beğenisine sunulmaktadır. Renk tercihi olarak bakıldığında genel olarak kırmızı ve bordo renk bindallı modelleri daha fazla ilgi görmektedir. Kına gecesi denilince akla gelen ilk renk olan kırmızı, bindallı modellerinin şıklığı ile bir araya gelince ortaya göz alıcı bir görüntü çıkmaktadır.

Genel olarak bindallı modellerinde işlemeler, tafta kumaş, tül gibi detaylar kullanılarak farklı motifler ve desenler ortaya çıkarılmaktadır. Bu tür modeller içli dışlı olmak üzere iki parçadan oluşabileceği gibi tek parça halinde kullanılan kırmızı bindallı modelleri de bulunmaktadır.

Bindallı Modelleri Ve Renkleri

Bindallı modelleri içerisinde çoğunlukla şalvar ve kaftanlı modeller tercih edilmektedir. Bunun yanı sıra elbise şeklinde olan kabarık modeller de vardır. Hangisinin tercih edileceği ise tamamen gelin adayının zevkine kalmış bir durumdur.

Kırmızı bindallı modellerinin içerisinde aynı tonlarda ya da altın sarısı renklerinde elbiseler kullanılmaktadır. Özellikle gösterişli olmayı sevenler için altın sarısı tonlarında elbiseler gelin adayını daha çekici kılmaktadır. Bu tarz modelleri genellikle beyaz tenli olan gelinler daha sık kullanmaktadır. Esmer olan gelinler ise bordo renk bindallı modellerini tercih etmektedir.

Bindallı Kına Elbiseleri

Kına elbiseleri denilince akla gelen ilk modeller bindallı elbiselerinden yana olmaktadır. Bu elbiselerin birbirinden farklı tasarımda yapılmaları ve pek çok fiyat seçeneği ile satışa sunulmaları herkesin kendi zevkine ve bütçesine uygun bindallı modelini bulmasını sağlamaktadır. Kolları volanlı ve beli kemerli olan modeller hem zarif durmakta hem de ince belli bir görüntü sağlamaktadır. Üstelik fiyat yönünden de oldukça uygundur.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu