Yaşam

Yüzünüzü Yaza Hazırlayın

Yüzünüzü Yaza Hazırlayın

Yaz aylarında daha canlı ve parlak görünümlü bir cilt ile başlamak isteyenler için cildinizi ölü derilerden arındırarak daha pürüzsüz cilt için ve ipeksi bir görünüm elde edebilir ve yaz aylarında cildinizi daha güzel gösterebilirsiniz. Kış aylarında soğuk havalardan etkilenen cilt kuru ve bu yüzden kırışıklıklar ve donuk bir görünüm kazanır. Bu görünümü ortadan kaldırmak için daha çok peeling ve krem ile yüzünüzü daha bakımlı bir görünüme kavuşturmanız mümkün. Şu sıralar yüzünüze yapabileceğiniz en iyi yüz maskeleri daha çok kil maskesi, maya maskesi, karbonat maskesi, bal ve yoğurt maskesi gibi maskeleri kullanarak porselen ve pürüzsüz bir görünüm elde edilebilir.

Pürüzsüz bir Görünüm için Yüz Maskeleri

Daha bebeksi bir cilt isteyenler için yüzünüze uygulayacağınız peelingler sayesinde yüzünüzün canlılığını kazanmasını ve hoş bir görünüme kavuşmasını sağlayabilirsiniz. Kil gibi parçacıklı içeriği olantemizleme jellerini de yüzünüze masaj yaparak uyguladığınız da ölü derileri cildinizden atmış olursunuz. Peeling yaptıktan sonra kuruyan cildinizi nemlendirmek için önce tonik uygulamanız ve sonra cildinize uygun yüz kremini sürerek bakım işlemini tamamlamış olursunuz. Özellikle evde yapabileceğiniz günlük yüz maskeleri yediğiniz meyve ve sebzeleri bir yandan da yüzünüze sürerek cildinize olan olumlu etkilerini görebilirsiniz.

Yüz İçin Onarıcı Maskeler

Yüzünüz de var olan kırışıklık ya da lekeler için son derece etkili olan balı yüzünüze uygulayarak canlılığını artırarak ve antioksidan etkisini kullanabilir kırışıklıkların etkisini azaltarak daha esnek bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Ayrıca karbonat maskesi ile de yüzünüz de ki lekelerden tamamen kurtulabilirsiniz. Bir çay kaşığı karbonata birkaç damla su ile karıştırarak yüzünüze uygulayın ve 10 dakika bekletip ılık su ile durulayın. Yüzünüz de ki lekelerin yavaş yavaş yok olduğunu görebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu