Yaşam

Gözaltı Şişliklerinden Kurtulmanın Yolları

Gözaltı Şişlikleri

Yüzümüz de en çok ön plana çıkan gözlerimizin şiş görünmesini kesinlikle istemeyiz öyle değil mi? Eğer düzenli uyuyamıyorsanız ya da bazı sorunlardan dolayı çok erken uyandığınız için veya geç uyandığınız için gözleriniz şişiyorsa tüm bu sebepler devam ederken de gözlerinizde ki şişliklerden kolayca kurtulabilirsiniz. Özellikle göz çevresinin daha iyi görünmesi için gerekli olan uyku süresinin sekiz saat olduğunu bilmeniz gerekiyor. Düzenli olarak bu saatler de uyuyorsanız ama yine de göz çevreniz şişse size önerebileceğim birkaç şişlik azaltıcı doğal yöntemler var. Bu yöntemler sayesindegözaltı şişliklerinizden kısa sürede kurtulabilirsiniz. Doğal yöntemlerin yanı sıra geçmeyen şişlikler içinde estetik operasyon geçirebilir ve tamamen bu görüntüden kurtulabilirsiniz.

Patatesle Şişliklerden Kurtulun

Bunlardan ilki patatestir. Patatesi ince halka şeklinde iki parça halinde kesin. Gözlerinizin üzerine her birini koyun ve yaklaşık 15 dakika bekletin. Bekleme işlemi bittikten sonra yüzünüzü yıkayın ve bir süre sonra gözaltı şişliklerinizin ve hatta morluklarınızın bile azaldığını görebilirsiniz. Patatesin yanı sıra gözlerinizin üzerine salatalık koyarak da şişliklerin etkisini azaltmanız mümkündür. Aynı şekilde patates işleminde olduğu gibi salatalığı da gözleriniz de kısa süre bekleterek göz çevresi şişliklerinizin kolay bir şekilde inmesini sağlayabilirsiniz.

Şişlik İçin Gözaltı Kremi

Ayrıca göz çevresi şişliklerinin azalmasını sağlayıcı etkisi olan kremleri kullanarak da şişliğin etkisini azaltabilirsiniz. Özellikle şişlik ve morluk için etkili olan gözaltı kremleri özellikle bu etkiye sahip olması nedeniyle sıkça tercih ediliyor. Siz de gözaltı şişliklerinizden kurtulmak istiyorsanız düzenli uyku, sağlıklı beslenme ve doğal şişlik azaltıcı yöntemleri kullanarak göz çevrenizde ki kötü görünümden kurtulabilirsiniz. En çok tercih edilen yöntemler genellikle bu şekildedir ve hepsi de son derece etkilidir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu