Yaşam

Saç Uzatma Yöntemleri

Saç Uzatma

Pek çok insan özellikle de bayanlar saçlarının yeterince hızlı uzamadığını ve hatta hiç uzatamadıklarından dert yanar. Gerek kimyasal etkiler gerekse depresyon anında verilmiş bir kararla çok fazla kısalan saçlar için saçların uzamasını beklemek çoğu zaman can sıkıcıdır. Bu nedenle özellikle saçları hızlı uzasın isteyenler uygulayabilecekleri pek çok saç uzatma yöntemi vardır. Bu yöntemler daha çok saçların uzamasını yavaşlatan stres, hava koşulları, kir gibi nedenlerdir. Bu nedenler saçların uzama hızını yavaşlatır. Bunu önlemek için de stresten uzak durmalı, saçlarınızı temiz tutmalısınız.Saçlarınızın hızlı uzatmak için etkili faktörlerden biri de beslenmedir.

Hızlı Saç Uzatma

Saç uzamasını sağlayacak besinleri tüketerek saçlarınızın daha hızlı uzamasını sağlayabilirsiniz. Bu besinler, kırmızı et, yumurta, ceviz, balık gibi besinler olarak karşımıza çıkar. Özellikle protein ve omega 3 saçların hızlı uzaması için son derece etkilidir. Bu besinlerin yanı sıra saçlarınıza uygulayacağınız bazı doğal yağlar da saç uzamasında son derece etkilidir. Zeytinyağı, argan yağı, badem yağı saçların uzatılmasında kullanılan son derece etkili yağlardır. Haftada iki defa saç diplerine masaj yaparak bir süre bekletip saçlarınızı yıkayabilirsiniz.

Saç Uzatma Önerileri

Saç uzamasında özellikle nem son derece etkilidir. Saçlarınız kuruysa nem kazandırmak için mutlaka bu yağları kullanmanızı öneririm. Ayrıca en çok tercih edilen kaliteli markaların saç bakım serumları dasaçlarını uzatmak isteyenler için son derece yararlı olacaktır. Kuru saçlara sahip olanlar özellikle saçlarının nemini kazanması için çok sık yıkamadan ve çok fazla şampuan kullanmadan saç derisinin kendi doğal yapıyla saç diplerine masaj yapmalıdırlar. Bu sayede saçlarınız eski canlılığını kısa sürede kazanacaktır. Saçları uzatmak isteyenler özellikle çok fazla kimyasal işlem yaptırmamaları saçlarının doğal dengesini korumaları gerekir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu