Dekorasyon

Yatak Odasında Çalışma Mekanı Dekorasyon Önerileri

Yatak Odasında Çalışma Mekanı Dekorasyon Önerileri

Günümüz hız çağında yatak odası dekorasyonunda çalışma köşeleri, giderek daha işlevsel hale gelmeye başladı. Öyle ki yoğun tempolu bir yaşam sürdüren bireylerin yatak odaları adeta bir çalışma odasını andırıyor. Dolayısıyla çalışma ortamının çocuk odalarında başlayan serüveni, evlerde çalışma köşelerine oradan da başlı başına bir mekan olmaya kadar uzanmış durumda.
Çalışma mekanı için yatak odaları uygun bir tercih olmakla beraber bir takım dekorasyon kuralları ve önerileri de göz ardı edilmemeli.
Çalışma Köşesi mi Çalışma Odası mı?
Yatak odanızda bir çalışma mekanı tasarlamadan  önce karşınızda bir çalışma odası mı yoksa çalışma köşesi mi görmek istediğinize karar vermelisiniz.  Eğer ışığı bol, ferah, genişçe bir odanız varsa bu odayı yatak odası ağırlığından çıkartıp adeta bir çalışma odasına çevirmek elinizde. Bunun için yatak odası dekorunda merkezi çalışma masası ve kitaplık olarak almalı, çalışma masası, sandalyeniz, çalışma masanızın üzerinde kullanacağınız tüm ürünler, kitap dolabınız, hatta çalışma masanızın halısını ik önce seçmeli ve ardından yatak bölümü ile perdelere kadar tüm konsepti oluşturduğunuz merkeze uygun tasarlamalısınız.
Eğer yatak odanızda şık bir çalışma köşesi sizin için yeterli olacaksa ve mekanınız da darsa bir çalışma masası ve sandalye ile bu işi görebilirsiniz. Yatak odasının hakim konseptine uygun, ışık kaynağına yakın bir alanda çalışma masanızı yatak örtünüzün rengine uygun seçeceğiniz bir halı ile ana mekandan kopartabilirsiniz. Bu tasarımda çalışma masasında tercih edeceğiniz örtüden dekor ürünlerine dek konsepti yatak örtünüze göre ayarlayarak mekanı zenginleştirirsiniz.

Kitaplık Kullanacak mısınız?
Eğer mekanınız genişse yatak odanızda çalışma masanızla birlikte bir kitaplık rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ancak dar bir mekanda da duvar raflarıyla hem mekana hareket katar hem de oldukça estetik bir çalışma ortamı oluşturabilirsiniz. Bu noktada duvar raflarınızın oda konseptine aykırı olmamasına özen göstermelisiniz.
Çalışma Mekanınız Genel Konseptle Çatışmamalıdır
Yatak odanızın Country, Kolonyal, Retro gibi belirgin bir konsepti varsa, bu konsepti çalışma mekanınızda aynen  devam ettirmelisiniz. Country tarzı  modern bir yatak odasında eski bir çalışma masası kullanmaya kalkarsanız birbiri ile sırıtan iki  aykırı mekan yatak odanızı hoş göstermeyecektir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu