Sağlık

Kulağımızda ki Akupunktur Noktaları

Kulak Masajı ve Etkileri

Bir çoğunuz kulak masajını duymuşsunuzdur ancak tam olarak ne işe yaradığını ve nasıl uygulandığını bilmiyor olabilirsiniz. bildiğiniz üzere geleneksel alternatif tıp yöntemlerinden biri olan akupunktur bir çok hastalığın tedavisinde kullanılmaktadır. Özellikle belirli bölgelere noktasal olarak iğnelerin batırılması ile uygulanan bu yöntem oldukça tercih edilen bir yöntemdir. Sebebi ise akupunktur işe yarıyor olmasıdır.

Kulağımızda ki Akupunktur Noktaları

Kulağımızda ki Akupunktur Noktaları

Uygulamaları çok geniş olan akupunktur özellikle kulak üzerinden sinirleri uyaran bir sisteme sahiptir. Kulak şeklimizin ana karnında ki cenin ile aynı görüntüde olduğunu ve her bir alanın vücudumuzda ki bir uzuv ve organ ile bağlantısı olduğu savunulmaktadır. Buna göre kulak mememiz beyin, kafa tası olarak görülür. Kulak mememizden yukarıya doğru gidildikçe ayaklara doğru ilerleyen bir organizmik yapı vardır. İşte kulakta tamda bu bölgeler ile etkileşim içinde olan noktalara yapılacak masaj ve ya iğne uygulamaları ile sorunlu bölge uyarılıyor. Bu şekilde ağrılar geçiyor ve tedavi süreci hızlanıyor.

Kulak Masajı Nasıl Yapılır ve Etkileri Nelerdir?

basit bir uygulama ile baş ağrılarınızı, bel ağrılarınızı ve sindirim sorunlarınızı hafifletebilir hatta tamamen geçmesini sağlayabilirsiniz. Kulak memenize uygulayacağınız masaj ile baş ağrılarının hafiflediği ve geçtiği kesin sonuçlar alınmıştır. İki parmağınız ile kulak memenizi süt sağar gibi aşağıya doğru sıkarak acıtacak şekilde ovunuz. Bu uygulama başta acı verse de, acıyan yere baskı uygulamak tedaviyi hızlandıracaktır. Bir süre sonra kulak memeniz ısınmaya ve acı hissetmemeye başlayacaksınız. Yaklaşık 2-3 dakika bu şekilde masaja devam ediniz ve bırakınız. Baş ağrınızın önce hafiflediğini sonrasında ise tamamen geçtiğini fark edeceksiniz. Bu uygulamayı sık sık yapabilirsiniz. Her hangi bir yan etkisi ve tesisi yoktur. Tam tersine beyin hücrelerinizi harekete geçirdiği için daha sağlıklı olursunuz. Bir başka masaj ise tüm kulağınıza uygulanabilenidir. Avuçlarınız ile kulağınızı sıkın ve ovuşturun. Dayanabildiğiniz kadar kulağınız ile bu şekilde oynayın. 3-4 dakika sonra ciddi bir yanma hissi duyacaksınız, bu yanmadan sonra kulağınızda ki ısı vücudunuza yayılacak ve rahatlama yaratacak. Tüm hücre ve organlarınızın uyarılmasını esas alan bu uygulama daha sağlıklı bir beden için günlük düzenli olarak yapılabilir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu