Sağlık

sivilcelere çözümler

Tıpkı diğer sivilce çözümleri için kullanılan ürünlerde olduğu gibi, antibakteriyel olma özelliği ile faydalı bir yağ daha vardır.
Şimdi size bu etkileri yapacak olan bitkisel yağın hangisi olduğundan bahsedeceğiz.
Gözeneklerinizde ki yağların dışa atılarak, iltihaplı hale geçmemesi ve böylece sivilce oluşumunu engellemesi için hindistan cevizi yağını kullanmanızı önermekteyiz.

sivilce çözümleri

Hindistan cevizi yağı olan bu önerimizi kullanırken nelere dikkat etmeniz gerektiği konusunda sizi bilgilendirmek istiyoruz.
Seyreltmeye gerek duymayacağınız bu bitkisel yağı rafine edilmemiş halde kullanmanızda büyük fayda göreceğinizi belirtelim.
Etkisini daha hızlı ve yoğun bir şekilde göreceğiniz, rafine edilmemiş hindistan cevizi yağını doğrudan cildinize pamuğa batırıp kullanabilirsiniz.

Hindistan cevizi yağını kullanma süreleri hakkında merak ettiğiniz sorulara da cevap vereceğiz.
Bu bitkisel yağı cildinize sivilcelerle savaşmak için kullanırken, sabah ve akşam olmak üzere iki kez kullanmanızda hiçbir mahsur yoktur.

sivilce oluşumu

Ancak her insanın cilt yapısına ve özelliklerine göre değişebilecek olan alerjik durumlardan biriyle karşılaşırsanız hiç vakit kaybetmeden uzman bir doktora görünebilirsiniz.
Hazırladıktan sonra dilerseniz önce bilek bölgesinde küçük bir alerji testini yapabilirsiniz.
Eğer bir kaşıntı veya kızarıklık görmezseniz hindistan cevizi yağını tüm cildinize uygulayabilirsiniz.

Gözeneklerden dışarı çıkamayarak tıkanıklığa yok açması olarak izah edebileceğimiz sivilce oluşumunun önüne geçmeye çalışıyorsanız, mutlaka doğal bitkisel yağlardan yararlanın.
Doğal güzelliğine kavuşacak olan cildiniz tüm zararlı bakterileri atarak sivilceleri sizden olabildiğince uzaklaştıracaktır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu