Diyet

Şişkinlikten Kurtulmanın Yolları

İnsanların uğraştığı sağlık sorunlarından birisi de şişkinliktir. İnsanların neredeyse tamamı hayatlarının bir bölümünde bu sıkıntı ile uğraşırlar. Basit bir durum olan şişkinlik sorunu bazen yarattığı his bazen de vücutta yarattığı görüntü nedeniyle insanların canını sıkabilir. Ama çok basit yöntemlerle şişkinlik sıkıntısından kurtulmamız da mümkün.

Şişkinlikten Kurtulmanın Yolları
Şişkinlikten Kurtulmanın Yolları

Şişkinlik İçin Çözümler

Şişkinliğin yaptığı sıkıntılardan birisi de karın ağrısıdır. Yemeklerden sonra yapılacak bir yürüyüş karın ağrısının azalmasına yardımcı olur ve daha iyi hissetmenizi sağlar. Hareketli insanların daha az şişkinlik yaşadığı da bir gerçektir.

Şişkinliği azaltmanın bir diğer yolu da sıkıntıyı ortadan kaldırmaktan geçiyor. Sıkıntıyı ortadan kaldıracak aktivitelerde bulunarak şişkinliğin etkisini azaltabilirsiniz. Üzerinde durulmayan sıkıntının yavaş yavaş ortadan kaybolduğunu ve şişkinliğe iyi geldiğini kendi gözlerinizle göreceksiniz.

Şişkinlikten Kurtulmanın Yolları
Şişkinlikten Kurtulmanın Yolları

Sıvı tüketimi şişkinliğe iyi geldiği gibi şişkinlik oluşumunu da engelliyor. Yemeklerden önce ve sonra içilen su da yararlıdır. Fakat önemli olan bir nokta var ki o da asitli içeceklerden mümkün olduğunca uzak durmamız gerektiği. Asit içeren içeceklerin midemize verdiği zarar şişkinlik sorunu oluşturacak düzeydedir.

Şişkinliğin rahatsızlık verdiği durumlarda karın ve bel bölgesine yapılacak bir masaj rahatlama sağlayan bir başka çözüm önerisidir. Bu masaj sayesinde ruhsal ve bedensel rahatlama sağlamanız mümkündür.

Psikolojik olarak sıkıntı yaratan şişkinlik için bir çözüm de fotoğraflardır. İyi göründüğünüz zamanda çekilmiş bir fotoğrafa bakın. Şişkinlik olmadığı zamanlarda çekilmiş halinizi görerek kendinizi daha iyi hissedebilir ve durumun geçici olduğunu kendinize hatırlatabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu