Güzellik

Saç Düzleştiren 5 Doğal Yöntem

Saçlarınızın kolayca şekle girmesi için saç düzleştiren 5 doğal yöntem hakkında bilgi alın!

Süt İle Saç Düzleştirme Kürü

Bir bardak süt ile karıştırılan bir çorba kaşığı bal saç düzleştirme için gerekli temel malzemeleri oluşturuyor. 3 veya 4 adet çileğin blender ile ezilerek sıvı kıvama getirilip karışıma eklenmesi gereklidir. Ardından bu karışım saça direkt uygulanarak saçın düzleşmesi sağlanmış olur.

Doğal Yağlar İle Saç Düzleştirme

Badem yağı, Hindistancevizi yağı, susam yağı ve zeytinyağı kullanılarak bu doğal yağlarla saç düzleştirme mümkündür. Ilık yağların verdiği sıcaklıkla buklelerin gevşemesi sağlanır. Bunun için hangi yağ kullanılıyor ise o yağın mikro dalga içerisinde kısa bir süre ısıtılmış olması gerekir. Ardından saça 15 veya 20 dakika boyunca masaj yapılarak uygulanır. Sonrasında yarım saat boyunca saçta bekletilir ve durulanır.

Yumurta Ve Zeytinyağı Karışımı İle Saç Düzleştirme

Yumurtanın saçı daha parlak yapması ve zeytinyağının saçı nemlendirmesinin dışında bu iki karışım saç düzleştirme nasıl olur sorusuna da yanıt veriyor. 2 yumurta çırpılır ve içerisine 4çorba kaşığı zeytinyağı eklenir. Karışım saça ve saç derisine sürülerek geniş dişli tarakla taranır. Karışım 45 dakika bekletilip saç durulanır.

Aloe Vera İle Saç Nasıl Düzleşir

Aloe vera içerdiği çeşitli enzimler ile saçın yumuşacık olmasında etkilidir. Aynı zamanda saçın sağlıklı bir şekilde uzamasını sağlar. Saç düzleştirmek içinde kullanılan aloe vera ile zeytinyağı karıştırılıp saça maske yapılır. Bir müddet sonra saç durulanır ve doğal yoldan düz saçlara kavuşulabilir.

Elma Sirkesi Saç Düzleştirir Mi?

Sıcak buharlı makinelerin yerine elma sirkesi ile saç düzleştirmek son derece mümkündür. Saçın ph seviyesini düzenleyerek aynı zamanda saçın sağlıklı uzamasına katkıda bulunur. Elma sirkesi bir bardak su ile karıştırılır ve son aşamada saç bu su ile durulanır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu