Yaşam

Pratik Güzellik Maskeleri

Pratik Güzellik

Yaz ayları yavaştan gelmişken kış aylarında yapamadığımız yüz bakımımızı artık yapma vakti geldi. Bayanların en çok dikkat ettikleri ve ön plana çıkan yüzleri için daha parlak, canlı ve esnek gösterecek aynı zamanda ölü derilerden arındırmaya yardımcı olacak pürüzsüz bir cilt için sizlerle iki farklı güzellik maskesi tarifi paylaşmak istiyorum. Bu güzellik maskeleri tercih edecek olanlar için maskeden sonra ciltlerinin ne kadar farklı göründüğüne dikkat etmelerini öneriyorum. Sizlere cilt tipinize en uygun olacak şekilde seçebileceğiniz son derece etkili yağlı ciltler için maya maskesi, kuru ciltler için çilek maskesi tariflerini paylaşacağım.

Maya Maskesi Tarifi

Maya maskesi özellikle yağlı ciltlere sahip olanlar, sivilce, siyah nokta ve kırışıklıklar için etkili ve gözenek temizleyici etkisi vardır. Maya maskesi yapmak için gerekli malzemeler;  1 yemek kaşığı maya ve 2 yemek kaşığı süt. Malzemeleri karıştırın ve kıvamlı bir karışım oluncaya kadar mayayı eritin. Temiz ve kuru olan yüzünüze bu maskeyi gözaltlarına gelmeyecek şekilde sürün. Yaklaşık 10-15 bekledikten sonra tamamen kuruduğundan emin oldukça sonra yüzünüzü ılık su ile yıkayın. Güzellik maskeleri ardından yaklaşık 1 saat süren hafif kızarıklık yapabilir bu yüzünüz de kan dolaşımının arttığının göstergesidir. Endişelenmeyin kısa sürede geçecektir.

Çilek Maskesi

Kuru ciltler için maskeler hem nemlendirme, hem temizleme hem de antioksidan etkisi yapan çileği maske şeklinde yüzünüze uygulayabilirsiniz. Bu maske için gerekli olan malzemeler; 3 adet çilek, buz kalıbı. Çilekleri iyice ezin ve sıvı hale getirin. Ardından buz kalıplarını doldurun ve dondurucuya koyarak buz haline getirin. Buz haline gelen çilekleri yüzünüze uygulayarak daha gergin gözenekler elde ederek yüzünüz de yer alan kırışıklılarınızın da zamanla azalmasını sağlayabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu