Moda

Kazaklarınızdaki Sarkmaları Düzeltmenin En Kolay Yolu

Kış gelince mis kokulu kazaklar da ortaya çıkmaya başlar. Kaliteli kazaklar almışsanız, uzun yıllar giyinebileceğiniz bu ürünlerin sarkmaları söz konusu olabilir. İpleri sökülen ve sarkan kazakların giyilmesi de oldukça zorlayıcı olabilir. Peki kazaklarınızdaki sarkmaları düzeltmenin en kolay yolu olarak kesmek gelse de kesinlikle kesip biçmekten uzak durmanız gerektiğini bilmelisiniz.

İnce kazaklar için bu durum işe yaramayabilir. Ancak daha ince bir tığla ya da yamayla sorunu çözebilirsiniz. Bunun için öncelikle sökük olan yerlere oje sürerek, daha fazla sökülmesini önleyebilirsiniz. Kazaklardaki sökükleri gidermek için öncelikle şık bir yama tercih ederek kazağınıza farklı bir stil yaratabilirsiniz. Bu yüzden her zaman farklılıkları güzelleştirme fırsatlarını yakalayabilirsiniz.

Sarkık Kazaklar

Sarkık kazaklar  son dönemde moda olmaya başladı. Hatta 2018 sezonunda delik ve sökük olan kazaklar ortaya çıktı. Bu yüzden istediğiniz kombini hazırlamak için sarkık kazak çeşitlerini salaş tarzınızda tercih edebilirsiniz. Sarkıkların giderilmesi için gereken toparlanma işlemini kesinlikle sıcak suda yıkayarak geçirmemeniz gerekir. Aksi halde kazağınızın kalitesi bozulabilir, sarkma gitmediği için kazağınızdan olabilirsiniz.

Bu durumda saç kremi ve suyu karıştırarak bir süre içinde beklettiğiniz kazağınızı çıkarıp güzelce kurulayın. Sonra da kazağın her yerinin normale dönmesi için bekleyin ve tüm kazağın düzgün görünmesi için ütüleyerek kazağınızın tamamen kurumasının ardından giyinin.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu