Güzellik

Karbonat İle Daha Genç Bir Cilt Sizi Bekliyor

Cildinizin daha genç görünmesini istediğinizde özellikle kullanacağınız karbonat ile daha genç bir cilt görünümü elde edebilirsiniz. Farklı amaçlar için kullanabileceğiniz karbonat sayesinde cildinizde oluşan problemlerden kurtulabilirsiniz. Doğru şekilde ve düzenli uygulama yapılması özellikle girdiğinizde oluşan problemlerin kısa zaman içerisinde giderilmesini sağlamaktadır.

Karbonat İle Sivilcelerden Kurtulun

Cebinizde özellikle aşırı yağlanma nedeniyle oluşan sivilcelerden kurtulmak istediğinizde karbonatlı suyla karıştırarak cildinize uygulayabilirsiniz. Macun şeklinde hazırlamış olduğunuz karışımı cildinize uygulamanızı yavaş dairesel hareketler ile cebinize sürmeniz gerekir. Aynı şekilde 15 dakika boyunca cildinize masaj yaparak uygulama yaptıktan sonra cildinizin ölü hücrelerden arındırılmasını sağlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra akne oluşumu veya sivilce oluşumunu engellemek konusunda etkili olmaktadır.

Karbonat İle Daha Genç Bir Cilt Sizi BekliyorGözaltı Torbaları İçin Doğal Çözüm

Farklı nedenlerden dolayı gözaltında oluşabilecek torbalara karşı özellikle evde yapacağınız uygulamalar sayesinde dilediğiniz her durumda problemin ortadan kaldırılmasını sağlayabilirsiniz. Bu durumda gözaltı torbaları için doğal çözüm arayanların tercih edebileceği seçenekler arasında özellikle karbonat yer almaktadır. Karbonat ile suyu karıştırıp bu karışıma ekleyeceğimiz yulaf tozu sayesinde edeceğiniz karışımı dairesel hareketlerle gözünüzün altına ve göz torbalarının olduğu bölgeye uygulayabilirsiniz. 15 dakika bekledikten sonra suyla yıkayarak çıkartabilirsiniz. Özellikle dikkat etmeniz gereken noktalardan birisi uygulama yaparken gözünüze karışımın gelmemesi gerektiğidir.

Lekelere Karşı Karbonat Etkisi

Özellikleri denizde oluşan lekelere karşı doğal çözüm aradığınızda tercih edebileceğiniz seçenekler arasında karbonat etkili olmaktadır. Hazırlayacağınız karışım ile cildinizde oluşan lekelere karşı çözüm elde edebilirsiniz. Bir kap içerisine iki yemek kaşı karbonat ve aynı zamanda iki yemek kaşı esmer şeker ekleyerek karışımı macun haline getirebilirsiniz. Macun haline gelebilmesi için limon suyu eklenmesi gerekir. Hazırlamış olduğunuz karışımı yüzünüzü yıkadıktan sonra yüzünüze uygulayabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu