Güzellik

Gözenek Sıkılaştırıcı Maske

Özellikle zaman içerisinde yaşlanma belirtilerinin giderilebilmesi için gözenek sıkılaştırıcı maske gözeneklerin sıkılaşmasını sağlayarak daha genç bir görüntü elde etmenizi sağlamaktadır. Özellikle tıkanan gözeneklerin açılmasını sağlayarak bu şekilde daha canlı bir görüntü elde edilmesi konusunda etkili olmaktadır. Cildiniz için doğru şekilde uygulama yapmanız zaman içerisinde oluşabilecek belirtilere karşı önlem almanızı sağlamaktadır.

Kil Maskesi İle Gözenek Sıkılaştırma

Tıkanan gözeneklerin açılmasını ve derinlemesine temizlenmesi, bulunan fazla yağın alınmasını sağlamak amacıyla tercih edilen gözenek sıkılaştırıcı kil maskesi evde rahatlıkla uygulayabileceğiniz seçeneklerden biridir. Özellikle aşırı yağlı ciltlere sahip olanlar yeşil kil tercih ederken az yağlı ciltler için beyaz kil maskesi kullanılmaktadır.

Kolayca yapılacak olan uygulama için yalnızca tercih edeceğiniz kil ve bunun yanı sıra su gereklidir. 2 yemek kaşığı kil üzerine azar azar su ekleyerek karışımı homojen hale getirebilirsiniz. Daha sonrasında kili göz ve dudak çevresinde uygulayabilirsiniz. Bunun dışında kalan bölgeleri parmak ucuyla uygulama yapılması gerekmektedir. Bu sayede cildinizin tamamına uygulama yaptıktan sonra 5 dakika kadar beklemeniz yeterli olmaktadır. Kurumasının ardından ılık su ile yıkayarak temizleyebilirsiniz.

Gözenek Sıkılaştırıcı Maske 1Kil Maskesi Uygularken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Özellikle gözeneklerin sıkılaştırılması için kil maskesi uygulayacak olanların dikkat etmesi gereken hususlar bulunmaktadır. Bunlar;

  • Cildinizde maskeyi uyguladıktan sonra tamamen kurumasını beklemeniz gerekir. Uzun süre bekletmeniz durumunda giydiğinizde bulunan yağın tamamının alınmasını sağlayacağı için kurutma söz konusu olabiliyor. Bu durumda giydiğiniz tahriş olabilir veya kızarabilir. 5 dakika beklemeniz yeterli olmaktadır.
  • Uygulamanın sıklıkla yapılmaması gerekir. Özellikle dilediğinizdeki yağın dengelenmesi ve gözeneklerin sıkılaşması için ayda 2 ya da 3 defa uygulama yapılması yeterli olmaktadır. Bu sayede sorunsuz şekilde uygulayabilir ve gözeneklerin sıkılaşmasın sağlayabilirsiniz.
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu