Yaşam

Evde Örgü Bileklik Nasıl Yapılır?

Farklı tasarımlar hazırlamak isteyenler için evde örgü bileklik özellikle sevdiğiniz ve zevkle kullanacağınız şekilde takı hazırlamanızı sağlayabilir.

Kendi ellerinizle takı hazırlamak istediğinizde sevdiklerinizi mutlu etmenizi sağlayacak farklı tasarımları uygulayabilirsiniz. Kolay ve pratik şekilde hazırlanacak olan evde örgü bileklik nasıl yapılır? Diye düşünenler kolayca uygulama yapabilirler. Sevdiklerinize kendi ellerinizle hazırladığınız hediyeleri vermek istediğinizde farklı renklerde ve desenlerde hazırlayacağınız bileklikler ile onları mutlu edebilirsiniz.

Kısa sürede tamamlayacağınız örgü bileklik modelleri ile sevdiklerinize özel hediyeler verebilirsiniz. Farklı hediyeleri tercih etmek isteyenler için özellikle ev yapımı olacak olan bileklik rahat kullanımının yanı sıra manevi değeri ile de sevdiklerinizin Özel hissetmesini sağlayabilir. Tercih edeceğiniz birbirinden farklı iplikler sayesinde farklı şekillerde bileklik hazırlayabilirsiniz.

Evde Örgü Bileklik Yapımı

İplerler uğraşmayı sevenler için özellikle tercih edilebilecek uğraşlar arasında yer almaktadır. İlk aşamada ip renklerinin belirlenmesi gerekir. Bunun için sevdiğiniz renkleri bir araya getirebilir ve uyumlu bir görüntü yakalayabilirsiniz. Daha sonrasında ipler yan yana dizilerek belli bir sıraya sokulur. Dizmiş olduğunuz ipleri ikiye katlayarak 8 cm’lik halka oluşturmanız ve daha sonrasında birbirine bağlamanız gerekir.

Oluşturmuş olduğunuz halkayı bir yerinden tutarak ucunda kalmış olan ipleri 2’ye ayırmanız gerekir. Yapmış olduğunuz ilk ipliğe farklı şekiller vererek bileğinizi şekillendirebilirsiniz. Daha sonrasında ipliğe düğüm atmanız gerekir.

Farklı yöntem kullanmak isteyenler ev yapımı örgü bileklik için almış oldukları ipleri düğüm yaparak daha sonrasında bütün iplerin düğüm şeklinde hazırlanması ile birlikte uçlarını birbirine düğümleyerek bileklik haline getirebilirler. Hazırlamış olduğunuz bileklikler üzerine birbirinden farklı taşlar ile süsleme yapabilirsiniz. Bu sayede tamamen size özel hazırlanmış olan bileklikler ile farklı tasarımları kombin yapabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu