Sağlık

Ev Yapımı Yöntemlerle Diş Beyazlatma

Daha beyaz dişlere sahip olmak istediğinizde diş beyazlatma konusunda evde uygulayacağınız doğal yöntemler ile kısa sürede etkileyici sonuçlar alabilirsiniz.

Dişlerinize zarar vermeden ev yapımı yöntemlerle diş beyazlatma konusunda etkili sonuçlar almanız mümkündür. Daha beyaz dişlere sahip olmak elbette ki herkesin hayalidir. Gün içerisinde tüketmiş olduğunuz gıdalardan veya kahve, sigara tüketiminden dolayı dişler zaman içerisinde sağlamaktadır. Dişleri beyazlatmak için uygulanacak olan yöntemler özellikle doğal ürünlerin tercih edilmesi gerekir.

Karbonat

Geniş kullanım alanına sahip olan karbonat özellikle doğal diş beyazlatma konusunda etkili olan ürünlerden biridir. Renk açıcı özelliğe sahip olması nedeniyle özellikle dişlerde beyazlatma etkisi sağlamaktadır. Haftada 2-3 defa uygulanması yeterli olmaktadır. Yüksek etkiye sahip olmasının yanı sıra kullanımı konusunda özellikle dikkatli olunması gerekir.

Limon ve Karbonat Karışımı

Dişlerde özellikle etkileyici beyazlık sağlayabilmek için limon ve karbonat karışımı tercih edilebilir. Bir çay kaşığı kadar karbonatın içine limon suyu sıkarak köpürmesi sağlanabilir. Daha sonrasında fırça yardımıyla dişlere uygulama yapılabilir. Doğal yöntemlerle özellikle diş beyazlatmak isteyenler için tercih edilebilecek yöntemler arasında yer almaktadır. Düzenli olarak uygulama yapılması özellikle dişlerin sararmasını engellemek konusunda da etkili olmaktadır.

Sirke, Tuz ve Karbonat

Yüksek etki sağlaması nedeniyle tercih edilen uygulama yöntemleri arasında yer almaktadır. Aynı zamanda antibakteriyel özelliği sahiptir. Bu nedenle ağızda bakteri oluşumunu engelleyebilir. Dişlerin daha beyaz görünmesi için uygulanabilecek malzemelerin karıştırılması ile kullanıma hazır hale getirilmesi mümkündür.

Sofra Tuzu

Doğal olmasının yanı sıra sağlıklı olması nedeniyle yemeklerde kullanılmaktadır. Aynı zamanda doğal diş beyazlatıcı olarak da kullanılabilir. Dişlerim daha beyaz görünmesi için kullanılabilecek malzemeler arasında yer almaktadır. Aynı zamanda antibakteriyel özelliği sahip olması nedeniyle ağızda oluşan bakterilerin oluşumunu engelleyebilir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu