Güzellik

Cildin yeni mucizesi balkabağı maskesi!

Cilt bakımı için tercih edilenler arasında doğal ürünler genellikle ilk sıralarda yer alır. Bu anlamda son dönemlerin modası bal kabağı maskesi olarak ifade edilir.

Cildin yeni mucizesi bal kabağı maskesi ile cilde ihtiyaç duyduğu A ve E vitaminleri, beta karoten, demiri potasyum, magnezyum, fosfor ve çinko gibi değerler verilir. Aynı zamanda ciltteki nem dengesinin sağlanmasına yardımcı olan bu maske cildi yumuşatarak derinlemesine temizlik sağlar. Ciltte sıklıkla görülen lekeleri azaltır ve sivilce oluşumunu engeller. Bunların yanı sıra güneş ışığından ötürü zarar gören cildi eski sağlıklı ve canlı görünümüne kavuşturmak bal kabağı maskesi ile mümkün hale gelir. Ayrıca pek çok insanın şikâyet ettiği siyah nokta ve serbest radikaller de bal kabağı mucizesi ile önlenebilir.

Bal Kabağı Maskesi Nasıl Yapılır?

Bal kabağı maskesi için gerekli olan malzemeler iki yemek kaşığı püre haline getirilmiş balkabağı, bir yemek kaşığı yoğurt ve yarım çay kaşığı bal şeklindedir. Maskeyi hazırlamak için tüm malzemeler karıştırılarak macun kıvamına getirilir. Ardından cilt yüzeyi iyice temizlenir ve hazırlanmış olan maske temiz cilde sürülür. Maske sürüldükten sonra etkisini gösterebilmesi için yaklaşık on dakika kadar beklenmesi gerekir. Sürenin dolması ile birlikte maske ılık su ile yıkanarak çıkarılır. Bu tarifin süt ile hazırlanan şekli de vardır. Bal kabağı süt maskesi için ise yoğurt yerine çeyrek çay kaşığı süt kullanılır. Maskenin hazırlanma şekli diğer tarif ile aynıdır. Temiz olan cilde maske sürüldükten sonra bu maskede yaklaşık on beş dakika kadar beklenir. Ardından ılık su ile yıkanır. Maske çıkarıldıktan sonra cilde nemlendirici uygulanması önerilir. Yapılan maske ile birlikte daha sağlıklı bir cilde sahip olunabilir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu