Diyet

Düz karın diyeti nasıl yapılır?

Düz karın diyeti nasıl yapılır?

Her yaş grubunun kendisine ait diyeti vardır ve tüm yaş grupları için geçerli bir genel diyet bulunmamaktadır. Kadınlar farklı yaşlarda zayıflamaya farklı nedenlerden dolayı mecbur kalırlar. Ve bazı diyetler vardır ki, 35 yaşından sonra zayıflatıyor ama 45 yaşında olan bir kadına etki etmiyor. Bu sebepten dolayı bir ailede anne ile kızın aynı diyeti uygulaması biraz saçma olabilir.

40 yaştan sonra diyet yapılır mı?

Yaşlı organizmanın günlerle aç kalması ve meyva ile beslenmesi ölüme eşit olabilir. Çünkü 40 yaştan sonra vücut vitamine ve minerallere daha fazla ihtiyaç duyar. Ve belirli bir sınırdan sonra vücut daha hızlı ve daha kolay yağ depolar. Dolayısıyla insan daha hızlı şekilde kilo alır. Ancak yine de 40 yaşını geçmiş kişilerin zayıflaması için diyet çeşitleri bulunmaktadır.

Bu makalemizde biz 35-40 yaşlı kadınlar için düz karın yapmak diyetini anlatacağız.

Onu da belirtmek gerekir ki, hiç de her diyet karın ve beldeki yağları eritmiyor. Her gün fazla meyva ve sebze yemek düz karın yapmanıza neden olamayabilir. Düz karın yapmanın da kendine has kuralları vardır.

– Kahveden, gazlı ve şekerli sulardan uzak durun.
– Yemeğe ağır olmayan salata ile başlayın ve böyle de bitirin.
– Her gün 2 litre su için.
– Diyet 2-3 ay uygulanmalıdır.
Kahvaltı: Haşlanmış yumurta, 1 dilim ekmek.
Öğlen yemeği: 1-2 tane elma ve portakal
Akşam yemeği: 200 gram et ve portakal
Mayonez, ketçap, cips, döner, fast food gibi gıdalar tüketmek kesinlikle yasaktır. Çünkü onlardan gelen yağlı karını düz karın yapmak oldukça zordur.

Pasta, kek, şeker, çikolatayı ayda birkaç kez tüketebilirsiniz. Akşam saat 6’dan sonra yemek olmaz prensipi kişiye göre değişmektedir. Çünkü aslında sadece uykudan 2-3 saat önce yemek yememek önerilir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu