Teknoloji

Sistem Güncellemeleri Zorunlu Oluyor

Sistem Güncellemeleri Zorunlu Oluyor

Android işletim sistemli telefonlara sistem güncelleme zorunluluğu getiriliyor. Bu durum birçok eski telefonun çok fazla yavaşlamasına yol açacak gibi görünüyor. Eğer sistem güncellemesi zorunlu olursa birçok android kullanıcısının telefonunu değiştirmesi gerekecek. Android işletim sistemini tercih edilmesindeki en önemli etken bu telefonların son derece özgür olmalarıdır. Eğer bu özgürlük kullanıcıların elinden alınırsa android işletim sistemi tarih olabilir. İyi bir telefon için şart olan şey orijinal sistemi kullanmaktır. Yeni sistemi kullanmak eski telefonları kullanışsız hale getirir.

Android Telefonlarda Şarj Sıkıntısı

Android işletim sistemi özellikle şarj konusunda tüketicilere büyük zorluklar çıkarmaktadır. Özellikle lollipop sürümünden birçok kullanıcı rahatsız. Bunun sebebi şarjın çok fazla gitmesi ve kullanıcıya zorluk yaşatmasıdır. Eğer sizler de android kullanıcısı iseniz mümkün olduğu kadar az uygulama indirmelisiniz. Aksi takdirde telefonunuzun şarj ömrü daha da kısalacaktır. İyi bir şarj ömrü için telefonu düzenli olarak şarj etmek de son derece önemlidir.

İos İşletim Sisteminde Şarj Tasarrufu

İos işletim sistemi android işletim sistemine göre çok daha az şarj harcamaktadır. Bu sebeple bu işletim sistemini tercih ederek şarj ömrü uzun bir telefona sahip olabilirsiniz. Android her ne kadar özgür bir işletim sistemi olsa da yapacağınız her işlem için size şarj gerekecektir. Dolayısıyla sürekli şarja ihtiyaç duyacağınız bir telefon mantıklı bir tercih olmayacaktır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu