Güzellik

Doğru Makyaj Yapmanın Püf Noktaları Nelerdir?

Doğru Makyaj Yapmanın Püf Noktaları Nelerdir? Makyaj, her kadının çok güzel görünmesini sağlar. Bu nedenle kadınlar gerek günlük hayatlarında gerekse düğün, kutlama gibi özel günlerinde makyaj yapar.

Doğru Makyaj Yapmanın Püf Noktaları Nelerdir? Doğru yapılan makyaj sadece kadını güzelleştirmez ayrıca yüzünde bulunan siyah nokta ve leke izlerini de kapatır. Fakat doğru makyaj yapmak için neler yapılması gerekir ve hangi yol izlenmelidir?

Cilt Tonunuza Uygun Fondöten Seçin

Makyaj yaparken ilk olarak cilt tonunuza uygun bir bir fondöten kullanmanız gerekmektedir. Çünkü kusursuz bir makyajın sırrı fondötendir. Bu nedenle fondöteninizi seçerken cilt tonunuzdan daha açık ya da daha koyu renkte bir fondöten almamalısınız. Ten renginizi uygun bir renk seçmelisiniz.

Dengeli Pudra Sürün

Makyajınızı sabitleyen ve kusurları kapatan pudra makyajın önemli bir parçasıdır. Ama fazla uygulanan pudra abartılı durur. Bu nedenle pudrayı orantılı kullanmak önemlidir.

Göz Farı Önemlidir

Makyajınızı yaparken gözlerinize far süreceğiniz zaman ilk olarak göz kapağınıza açık renk bir far sürün. Ardından daha koyu renkli bir farla göz kapaklarınızın üst tarafına gölge yapın. Bu bakışlarınızın daha güzel ve etkileyici görünmesini sağlar.

Etkileyici Eyeliner Sürme Tekniği

Eyeliner bakışlarınıza derinlik ve anlam katar. Fakat her kadının göz yapısı farklı olduğundan eyeliner sürme tekniği de farklı olabilir ama etkileyici bir eyeliner sürmek sahip için göz altındaki kirpik hattınızdan kaşınızı takip eden bölgeye bant yapıştırın ve eyeliner ile çizgi çektikten sonra bu bandı kaldırın. Böylece eyelinerınız mükemmel görünecektir.

Maskaranızı Etkileyici Ama Abartısız Kullanın

Makyajı güzelleştiren ve gözlerinize anlam veren ikinci makyaj malzemesi de maskaranızdır. Günümüzde kirpiklere hacim veren, kirpikleri kıvıran birçok maskara çeşidi vardır. Fakat burada da önemli olan kirpiklerinize uygun bir maskara seçmenizdir. Eğer kirpikleriniz gür ve uzunsa ayrıca hacim vermenize gerek yoktur. Çünkü bu makyajınıza abartı katar. Bu nedenle kirpiğinize uygun bir maskara almanız ve bunu uygulamanız önemlidir.

Rujun Kalıcı Olmasını Sağlayın

İyi bir makyajda dudağınızı vurgulayacak olan ruj da çok önemlidir ama ruj bir şey yediğimizde ya da içtiğimizde dudağımızdan gidebilir. Bu nedenle rujunuzun hemen gitmemesi ve daha kalıcı olması için önce rujunuzu sürün sonra tek katlı bir peçeteyi dudağınızın üzerine koyun ve sabitleyici pudranızı üzerinden geçin. Ardından tekrar rujunuzu sürün. Bu sayede kalıcı bir ruj elde etmiş olursunuz.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu