Dekorasyon

Asma Tavan Tercihinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Asma Tavan Tercihinde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir? Bir evin tavanı denilince ilk akla gelen, düz ve beyaza boyanmış bir alandı eskiden. Ancak yapılan güncellemeler ve değişen sistemler, artık bu düz ve sade tavanlara da el atılması gerektiğini gösterdi. Yani, her alanda nasıl değişim uygulanıyor ve daha gösterişli bir hal alıyorsa, aynı şekilde tavanlara da uygulanmalıydı.

Asma Tavan Tercihinde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir? Asma tavan tercihi, evinize şıklık katacak ve size kendinizi bambaşka bir yerde hissettirecek bir özelliğe sahip. Bugüne kadar gördüğünüz tavanları unutun. Çünkü artık tavanınıza istediğiniz resmin tasarımını yaptırabilir ve istediğiniz şekilde asma tavanınızı ışıklandırabilirsiniz.

Bulunduğunuz oda karanlıksa ve içinize kasvet çökmesine sebep oluyorsa, hemen harekete geçin. Atacağınız ilk ve en önemli adım, odayı aydınlatacak olan asma tavan tercihi seçeneğini kullanmak olacaktır.

Asma Tavan Modelleri

Evinizin tavanlarına baktığınızda,  gökyüzünü görmüş gibi olmak istiyorsanız, seçeceğiniz harika bir gökyüzü şemasını tavanınıza yaptırabilir ve her daim doya doya bakabilirsiniz. Her odanızı ayrı ayrı asma tavan seçimleriyle değiştirebilirsiniz.

Baktığımızda, asma tavan tercihinim en çok kullanıldığı iki yer salon ve mutfak olarak karşımıza çıkıyor. Yani aslında en fazla bulunduğumuz iki yaşam alanı. Bütün odalara asma tavan işleminin uygulanması, son derece maliyetli olacağı için belli odalarda tercih etmek daha kolay olacaktır. Asma tavan tercihi yaparken, doğru ve işini özenle yapan firmaların seçimi de oldukça önemlidir. Çünkü baştan savma şeklinde yapılan, doğru yerde doğru ışıklandırmanın kullanılmadığı bir asma tavan ilerleyen süreçte başımızı ağrıtabilir.

 Asma Tavan Tercih Edilirken Dikkate Alınacaklar

Asma tavan tercihi için kullanacağınız ışık tipini de iyi düşünmelisiniz. Asma tavan içerisinde kare led ışık kullanıldığı gibi yuvarlak led ışıklar da tercih edilebiliyor. Ancak asma tavanlarda daha çok yuvarlak led ışıkların tercih edildiğini ve daha şık bir görüntü sağladığını söyleyebiliriz. Asma tavanlarda birden fazla ışık sistemi de oluşturularak, o anki ruh halinize göre istediğiniz ışık tipini kullanmanız sağlanıyor. İstediğinizde sarı ışık, sonra beyaz ışık ve tonları şeklinde tercih edebiliyorsunuz.

Bulunduğunuz yerin havasını değiştirmek istiyorsanız hemen harekete geçin. Ortamınıza büyük ölçüde farklılık katacak asma tavan tercihi yaparken de söylediklerime dikkat etmeyi unutmayın.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu