Güzellik

Bal Maskesi Tarifleri

Anti oksidan bakımından zengin olan bal, bal maskesi tarifleri ile cilt gözeneklerinin derinlemesine temizlenmesini sağlıyor. Bal ile hazırlanan cilt maskeleri hem kolay hem hesaplı hem de son derece faydalı olmaktadır.

Bal cildin temizlenmesini sağladığı gibi yumuşamasını ve nemlenmesini de sağlar. Cilt üzerinde oluşan yaraları daha hızlı iyileştirme etkisi gösterir. Kırışıklıklara karşı doğal bir meydan okuma maddesidir. Aynı zamanda üneşin zararlı ışınlarından da korunmayı sağlar.

Ballı Yüz Maskesi

1 yemek kaşığı bal, 1 yemek kaşığı zeytinyağı ve 1 adet yumurtanın sarısı ballı yüz maskesinde ihtiyaç duyulan malzemelerdir. Bu malzemeler karıştırılır ve temizlene cilde uygulanır. Yumurta sarısı maskeye jel kıvamını vermekle kalmaz aynı zamanda cildin yağ dengesini de sağlamış olur.

Bununla birlikte gözeneklerin temizlenmesini de sağlar. Bu maskenin cilde daha iyi etki etmesi açısından cilt gözeneklerinin açık olması gereklidir. Cilt gözeneklerini açmak için gerek bir yüz temizleme peelinginden ya da pH değeri uygun olan barlardan yararlanılabilir. Veya sıcak su ile ıslatılan bir bez ile cilt silinebilir.

Hassas Ciltler İçin Bal Maskesi

Hassas ciltler özellikle kozmetik ürünlerine karşı oldukça duyarlıdır. Bu ciltler için evde kişilerin doğal malzemelerin kullanımı ile maskeler hazırlaması cildin alerjik reaksiyon göstermemesi açısından önemlidir. Hassas ciltler için bal maskesi kullanımı ile cilt önemli ölçüde yatıştırılır ve cilt gözenekleri temizlenir.

2 çay kaşığı bal ve bir çay kaşığı kadar Aloe Vera jeline ihtiyaç vardır. Malzemeler karıştırılır ve cilde uygulanır. 15 veya 20 dakika kadar ciltte bekletilen maske ılık veya soğuk su ile durulanır. Aloe Vera içeriği cildin sakinleştirilmesinde son derece önemli bir doğal malzemedir. Cildin sakinleştirilmesinde etkili olması ile bilinir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu