Diyet

Yeşil Kahve Diyeti

Kahvenin ham ve kavrulmamış hali olan yeşil kahve, zayıflamaya yardımcı olmakta ve metabolizmayı hızlandırmaktadır.

Yeşil kahve normal kahvenin henüz kavrulmamış haline denir. Kavrulma işlemine maruz kalmadığı için kendi rengi olan yeşil rengi muhafaza ettiğinden dolayı yeşil kahve denilmektedir. Sağlık üzerinde birçok etkisi bulunan yeşil kahvenin etkilerinden biri de zayıflamaya yardımcı olması ve diyetlerde kullanılabilir olmasıdır. Kilo vermeye yardımcı olacak yeşil kahveyi diyetlerinizde kullanabilirsiniz.

Yeşil Kahve İle Zayıflamak Mümkün

Herhangi bir işlem görmemiş olan yeşil kahve, antioksidan açısından oldukça zengindir. Bundan dolayı metabolizmanın hızlanmasına da yardımcı olmaktadır. Metabolizmanın hızlanmasına yardımcı olan yeşil kahve, kalori harcamanıza yardımcı olacak ve yağ yakmanızı hızlanacaktır. Böylece gün içerisinde aldığınız kalorileri yakmanıza yardımcı olacaktır.

Yeşil kahveyi aktar ve bitkisel ürün satan birçok yerde bulmanız mümkündür. Yeşil kahve diyeti yapmak isteyenler, cezvede bir fincan su ve 1 tatlı kaşığı yeşil kahveyi birkaç dakika demleyip içebilirler. Normal Türk kahvesi gibi fakat içerisine şeker koymadan yeşil kahveyi pişirebilirsiniz. Günde en fazla iki fincan yeşil kahve ile daha sağlıklı bir diyet yapmanız mümkündür.

Yeşil Kahve Zayıflatır mı?

Yeşil kahve, yağ yakımına yardımcı olmakla birlikte, metabolizmanın da hızlanmasına yardımcı olmaktadır. Toksinleri vücuttan atmanıza yardımcı olacak olan yeşil kahve, bağışıklık sisteminizi de güçlendirecektir. Görüldüğü üzere yeşil kahve, aynı anda birden fazla olumlu etki sağlamaktadır. Daha sağlıklı yollardan zayıflamanıza yardımcı olacaktır. İçerisindeki polisakkaritler sayesinde bağırsak sağlığınızın da korunmasına yardımcı olacaktır.

Yeşil kahve çekirdeği içerisinde bulundurduğu klorojenik asit sayesinde şeker emilimini düşürmektedir. Böylece zayıflamaya katkı sağlamaktadır. Böylece obezitenin önlenmesine yardımcı olmaktadır. Kalori yakımı için yeşil kahve tüketilmeli ve sağlıklı yoldan kilo verilmelidir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu