Dekorasyon

Yemek Odası İçin Konsol Modelleri Nelerdir?

Yemek Odası İçin Konsol Modelleri nelerdir? Yaşam alanlarının doğru dekorasyonu daha rahat ve işlevsel mekanlar sunar. Bizde yazımızda yaşam alanlarından biri olan yemek odası konsol modellerinden bahsedelim.

Yemek odası konsol modelleri yaşadığımız alanların dizaynında büyük bir rol üstlenir. Dekore edilecek mekanlarda kullanılacak konsol modelleri mekanın genişliğine, konseptine, tarzına uygun seçimler olmalıdır. İşlevsel ve uyumlu tercihler yaşam alanlarını zenginleştirir. Bizde birçok alternatifleri olan yemek odası konsol modelleri neler bunları sıralayalım.

1-) Klasik Konsol Modelleri

Klasik konsol modelleri sade tarzı benimseyenlerin seçeneklerinden biridir. Sade kullanımının yanında dekoratif eşyalarla da hava katmak mümkündür. Genel olarak sofra gereçlerinin iç raflarında muhafaza edilmesiyle oldukça işlevseldir. Bu modeldeki konsollar genel olarak uzun bir süre dekorasyonunu yenilemeyi düşünmeyenlerin ve her dönem rahatça kullanacakların tercihlerindendir.

2-) Mini Konsol Modelleri

Bulunan mekanın büyüklüğüne göre değişim gösteren modellerden biri mini konsol modelleridir. Bulunan odanın dar olması pek çok kimseyi bu modele yönlendirir. Kalabalık bir eşya topluluğu varsa ve bu mekanı darlaştırıyorsa mini konsolların küçük bölmeleri bu konuda epey yardımcı olacaktır.

3-) Aynalı Konsol Modelleri

Farklı dekoratif unsurlardan yararlanmak isteyenlerin tercih edebileceği aynalı konsol modelleri şık ve işlevsel bir kullanım sağlayacaktır. Aynanın ışığı yansıtma özelliği herkesçe bilinir. Dar ve basık  bir yemek odasına sahip olanlar aynalı konsol modelleri ile daha geniş ve ferah mekanlar yaratmaları mümkündür.

4-) Beyaz Lake Konsol Modelleri

Son yıllarda evlerde beyaz renklerin tercih edilmesi mobilyaların seçiminde de bu renklere talebe yöneltti. Beyazla konsol modelleri de mobilya ve koltuk takımlarının tamamlayıcısı olarak ferah ve şık mekanlar yaratmada oldukça başarılı.

5-)TV Konsol Modelleri

Son yıllarda az eşya isteyenleri tercihlerinden biri olan TV konsol modelleridir. Hem TV hem de kullanışlı çekmece ve raflarıyla kullanım kolaylığı sunuyor.

6-) Ağaç Konsol Modelleri

Farklı dokularda dekorasyon fikirlerinde ahşap seçeneği oldukça popülerdir. Tamda bu noktada ağaç konsol modelleri  tamamlayıcı bir seçim olur. Ahşap renginde koyu tonlu mobilyalara oldukça yakışacak olan bu model tarzıyla farkını ortaya koyacaktır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu