Teknoloji

Xiaomi Redmi K40 Serisi Akıllı Telefon İncelemesi

Xiaomi Redmi K40 Serisi Akıllı Telefonlar hakkında merak edilenleri bu yazımızda sizler için paylaştık. Çin’in ünlü telefon firması Xiaomi, son derece muhteşem özeliklere sahip Xiaomi Redmi 40 serisini geçtiğimiz aylarda çıkardır. Bu yazımızda ise bu model telefonun incelemesini ele alacağız.

Xiaomi Redmi 40 serisi fiyat ve performans bakımından önceki segmentlerinin en iddialı ve en kaliteli  modellerinden bazıları olacak olan telefon modelleri Redmi K40, Redmi K40 Pro ve Redmi K40 Pro+’ı geçtiğimiz aylarda piyasaya sürmüştü. Bu üç amiral gemisi akıllı telefon serisi olan Redmi K40 serisi hem  tasarım açısından hem de kullanış açısından Xioami’nin bir diğer telefon modeli olan Mi 11‘e de oldukça benzemektedir.

Redmi K40 İncelemesi: Tasarım

Redmi K40 serisi olarak ilk ele alacağımız nokta tabii ki tasarım incelemesidir. Oldukça şık ve zarif bir tasarıma sahip bu model tasarımlar standart boyutlu bir kutu içinde gelmektedir. Özellikle K40 serisinde baştada belirttiğimiz bir model olan Mi 11 ile benzer özelliklere sahip olsa da bu mdeol telefonun kutusunda eksik olan şarj cihazı ve kablo bu seride yani K40 modelinin kutusunda yeniden karşımıza çıkmaktadır. Xiaomi Redmi K40 serisi 33W’lık bir şarj cihazı içermektedir.

Geçtiğimiz aylarda çıkan Redmi K40 telefon modelinin daha önce çıkan Redmi K30 modelinden çok daha gelişmiş olduğunu söyleyebiliriz. Bunun yanı sıra tasarım olarak ağırlık ve boyut bakımından 196 g ağırlığında ve 7,8 mm kalınlığında bir telefon modelidir. Aynı zamanda bu telefon modelinde sırtın tamamı, Mi 11 tasarımının devamı niteliğinde olup aynı zamanda bir diğer çarpıcı özellik olarak da kamera modülü uzatılmaktadır, bu da telefon arka tarafının çok daha iyi bir şekilde görülmesine yol açar.

Redmi K40 model renkler bakımında da kırmızı ve mavi gradyan olmak üzere K40’ın ana renkleri bulunmaktadır aynı zamanda mavi ve kırmızı renkler farklı ışıkta kırılır.

Xiaomi Redmi K40 Fiyatları

Xiaomi’nin geçtiğimiz aylarda piyasaya sürdüğü ve akıllı oyun telefonu olarak tanıttığı XiomiRedmi K40 fiyatları 4000 ile 5000 TL arasında olup 256 GB lik bir alan olanağı da sunmaktadır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu