Güzellik

Tatilde Saçlarınız Kurumasın

Tatilde saçlarınızın kurumaması için gereken önlemleri almak için milyonlar harcamanıza gerek yok. Çünkü saçların kurumasını önleyen ve bakımını sağlayan ürünler oldukça ekonomik olarak satın alınabilir.

Saç bakımı için gereken ürünleri kullanımı deniz ve güneşin etkisiyle daha da artmaktadır. Saçların kuruması söz konusu olduğu için saç uçlarının nemlendirilmesi son derece önemlidir. Saç uçlarına bakım yapılması gerektiğinde, bitkisel yağ karşımlarından yararlanarak oldukça pratik çözümler bulabilirsiniz.

Saçlarınıza bakım yapmak için tatilde saçlarınız kurumasın ve canlı bir hal alsın isterseniz, plajda da saç trendlerini yakalayabilirsiniz.

Avokado Mucizesi

Avokado saç ve cilt nemlendirmesi için oldukça etkili bir meyvedir. Başarılı sonuçlar almak için haftada bir kere kullanılması gereken bu ürünü ezip muzla karıştırdığınızda saçlarınız çok yumuşak ve parlak olacaktır.

Muhteşem Üçlü

Plajda saç bakımı söz konusu olduğunda badem yağı, argan yağı ve jojoba yağı kullanabilirsiniz. Bu üç yağı karıştırarak bir sprey şişesine dökün, ihtiyaç oldukça uygulamayı tekrar ederek saçlarınızı güneşten koruyun.

Ceviz Yağı

Ceviz yağının kullanılması, birçok yarar sağlıyor. Ceviz içindeki yağ asitleri cildi nemlendirdiği gibi saçların da nemlenmesini sağlıyor. Bu şekilde saç bakımı yapılarak, boya ve işlem görmüş olan saçlar onarıldığı gibi güneş altında kalan saçların bakımı da sağlanır.

Shea yağı

Saç bakımı için tercih edeceğiniz Shea yağı da son derece etkili bir saç bakım yöntemidir. Özellikle plaja çıkmadan önce süreceğiniz Shea yağının saçların parlak görünmesine yardımcı olduğu bilinmektedir.

Alkolsüz Saç Serumları

Saç serumları kullanımı söz konusu olduğunda alkolsüz olan ürünler tercih edebilirsiniz. Bitkisel içeriği bulunan saç serumlarının kullanılması ve saçları sertleştirmeyecek olan ürünler saçlarınızın ipeksi görünmesine yardımcı olur. Böylece saçlar parlak ve elektriklenmeden görülebilir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu