Teknoloji

Root Nedir? Android Cihazlara Root Nasıl Atılır?

Root Nedir? Android Cihazlara Root Nasıl Atılır? Telefonumuz görünüş olarak basit görünse de aslında içinde karmaşık bir dünya bulunmaktadır. İşte bu karmaşık düzene erişmenin adı root atmaktır. Bu yazımızda sizler için Android root atma nasıl olur sorusunu ele alacağız.

Root Nedir? Android Cihazlara Root Nasıl Atılır?

Root atmak bütün Android telefon ve tablet kullanıcılarının kullandıkları cihazlarında erişimine izin verilmeyen yani özel yani ayrıcalıklı emir ve komutların kullanılmasına olanak sağlamaktadır.

Root Nasıl Atılır

Root atma işleminde öncelikle sistemler de farklı işlemler yapmanız gerekmektedir. Aynı zamanda burada da root’a erişmek açısından gerekli olan uygulamaları da kullanmaya olanak sağlamaktadır. Bunun yanı sıra belli bir Android sisteme sahip olan cihazlara da sunduğu imkanlar sayesinde Android alt sistemleri açısından deneyim kazanma uygulaması olarak bilinmektedir.

Bunun yanı sıra belli bir toot yapma işlemi sırasında mutlaka root atma işleminin gerçekleşip gerçekleşmemesi için sistem sizden ilk önce onay istemektedir. Bu işlemin daha sonrasında ise Root atma işlemi gerçekleşmesi için sistem mutlaka telefon ve tablet android kullanıcısından onay istemektedir. Aynı zamanda SuperSU uygulamasını da bu sırada telefonunuza yükleyecektir. Burada yer alan işletim sisteminizi de kaldırmak için ya da belli bir süre sonra değiştirmek içinde android cihazınızın önyükleyici olarak ayarlayarak burada yer alan kilidi açınız aynı zamanda ikincil bir seçenekli olarak root atma yöntemi sunacaksınız.

Android Cihazlara Root Nasıl Atılır

Android telefon ve tablet ya da notebook tarzı cihazlarınıza root atma yöntemi için öncelikle telefonunuzun ayarlar sekmesine giriş yapınız aynı zamanda burada menünün alt seçeneklerinde bulunan Hakkında kısmında sistem yerine giriş yapınız. Burada telefon ve tabletinizin yapım numarası veya derleme numarası yer almaktadır. Burada bulunan kısmın üzerine 3 veya 5 defa uzun bir süre tıklayın ardından işleminizi gerçekleşiyor ya da işleminiz yapılıyor uyarısı verecektir.

Bu işlemden sonra android cihazınız root atmak için uygun olacaktır daha sonra telefonunuzda USB hata ayıklama modunu kapatın ardından telefonunuzu bilgisayara takınız burada yüklü olan bir root atma programı sayesinde siz de hızlı bir şekilde root atabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu