Sağlık

Cildi Kışa Hazırlamanın Püf Noktaları Nelerdir?

Cildi Kışa Hazırlamanın Püf Noktaları Nelerdir? Kış tüm vücudumuzu etkiler, solunum sistemini ve kemikleri etkilediği iyi bilinir, ancak cildi unutmamalıyız. Bizde bu konuyla ilgili detayları makalemizde ele aldık.

Cildi Kışa Hazırlamanın Püf Noktaları Nelerdir? Soğuk aylar geliyor ve kışa hazırlanmaya başlamalısınız. Zihinsel ve fiziksel olarak, güneşin artık sert vurmadığı fikrine ve cildimizi kurutan soğuk rüzgarlara dayanmaya alışın.

1- Cildinizi Her Daim Nemlendirin

Yaz aylarında kullandığımız ince kremler, soğuk iklimlerde cildi korumak ve nemlendirmek için yeterli değildir. Bu nedenle kış aylarında yoğun nemlendiriciler tercih edilmelidir. Böylece cildinizi korur ve nem bariyerini güçlendirir.

2- Hyaluronik Asit Kullanın

Yoğun besleyici işlevi sayesinde cildin doğal yapısını koruyarak çizgi, kırışık vb. Oluşumunu engeller. Cilt problemlerini önler. Bu özelliklerinin yanı sıra hyaluronik asit kullanmanın cilt üzerindeki faydalarına da bakacak olursak;

  • Antioksidan içeriği sayesinde cildi çevresel etkenlerden korur.
  • Cilt bariyerini güçlendirir ve yaşlanma belirtilerini geciktirir.
  • Cildin nem seviyesini artırır.
  • Cilde sağlıklı ve parlak bir görünüm kazandırır.

3-Soğuk Havaya Karşı Dudaklarınızı Ve Ellerinizi Koruyun

Kış aylarında özellikle soğuk hava koşulları nedeniyle eller ve dudaklar nemini ve parlaklığını kaybeder. Bu nedenle zamanla kurur ve çatlamaya başlar. Bu durumu önlemek için ellerinizi ve dudaklarınızı çevresel faktörlerden korumak için düzenli olarak nemlendirmek gerekir. Bu noktada dilediğiniz zaman yanınıza alabileceğiniz stick dudak kremleri ve el kremlerinden faydalanabilirsiniz.

4-Vücudunuzun Nemini İhmal Etmeyin

Vücudumuzun da soğuktan etkilendiğini biliyor muydunuz? Giyimin vücudumuzu ne kadar koruduğunu düşünsek de aslında çevresel faktörler de vücudumuzu etkiler. Özellikle kış aylarında cilt, eller ve dudaklar daha hızlı kurur ve vücudumuz kurumaya başlar. Nemlendirici ürünler ile kuruluğu önleyin ve vücudunuzun daha pürüzsüz ve bakımlı görünmesini sağlayın.

5- Bol Su İçin

Kışın ciltteki ter oranı yaza göre çok düşüktür. Bu nedenle insanlar daha az susuzluk hissederler. Ancak soğuk hava cildi kuruttuğu için cildin nem dengesini içeriden korumak gerekir. Diğer mevsimlerde olduğu gibi kışın da su tüketimine özellikle dikkat etmek çok önemlidir. Ayrıca tüketilmesi gereken su miktarı günde en az 8 bardak su içmelidir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu