Yaşam

Kuşlarla İlgili Bilinmeyen 10 Bilgi Nedir?

Kuşlarla İlgili Bilinmeyen 10 Bilgi Nedir? Kuşlarla ilgili bilinmeyen 10 şey denildiği zaman bu kapsamda akıllara birçok şey gelmektedir. Bizde bu yazımızda kuşlarla ilgili bilinmeyen 10 bilgiyi sizler için araştırdık.

Kuşlarla ilgili bilinmeyen 10 Bilgi Nedir? sorusunun cevabını makalemizde sizlerle paylaştık. İşte kuşlar hakkında bilinmeyen 10 bilgi şu şekildedir;

1) Kuş Zekası

Kuş zekası azımsanmayacak kadar fazla bir yapıya sahiptir. Özellikle küçümsenen zekaları aslında çok işlevseldir.

2) Kuş Sayısı

Kuş sayısı aslında tahmin edemeyeceğiniz kadar fazladır. Toplamda 9865 kadar kuş türü mevcuttur

3) Tavuk Kuş Türleri

Tavuk kuş türleri gezegendeki en yakın kuş türleri arasında yer alır. Genelde tavuklar kuş olarak bilinmezler. Fakat tam tersi gezegenler hem kuş türü hem sayıca çok fala olmaları ile ön plana çıkarlar. Tam 50 milyar tavuk olduğu düşünülür.

4) Bilinen En Eski Kuş

Bilinen en eski kuş türü olarak karşınıza Archeopteryxlitografika çıkar. Kuş bilgileri alanında yer alan bu bilgi oldukça da ilginç bir bilgidir. Bu kuş türünün adı çoğu kişi tarafından bilinmese de aslında eski bir kuş türüdür.

5) Mesafe Kat Etmek

Mesafe kat eden kuş türü nün yaklaşık yüzde 20 si özellikle uzun mesafeler kat eder. Bunlar arasında kırlangıçlar, leylekler ve güvercinler yer alır.

6) Uçabilme Yetenekleri

Uçabilen tek hayvan türü kuşlar değildir. Uçabilen tek memeli olan kanatlı böcekler de vardır. Yer yüzünde birçok böcek ve kuş türü bu kapsamda yer alır.

7) Kuş Tüyleri

en ilginç bilgiler arasında kuş tüyleri de vardır. Kuşlarda yüzlerce tüy vardır. Bunların tam olarak sayıları da yoktur.

8) Boş Kemikler

Kuşların uçuşunu kolay etmek amacı ile boş kemikler yer alır. Bu kemikler çok da hafif bir yapıya sahiptir. Bunlar da uçuşu kolaylaştırır.

9) Kuşların Kökeni

Kuşların kökeni konusunda belirsizlik hala devam ediyor. Yapılan birçok araştırmaya göre daha tam olarak net bir bilgi elde edilmemiştir.

10) Tüylerin Özgünlüğü

Tüyler sadece kuşlara özgüdür. Tüylü bir hayvan gördüğünüz zaman aklınıza kuşlar gelebilir.

Çünkü genellikle kuşlar tüyleri ile ön plana çıkar. Kuşlara ait bilgiler arasında bu sayılanlar ve daha fazlası yer alır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu