Güzellik

Büyük Göğüslerin Çaresi Meme Küçültme Estetiği 

Büyük göğüslerin çaresi meme küçültme estetiği olabilir. Göğüsleriniz fiziksel özelliklerinize göre daha büyükse  meme küçültme estetiği yaptırabilir, hayatınızı kolaylaştırabilirsiniz.

Büyük Göğüslerin Çaresi Meme Küçültme Estetiği! Meme küçültme estetiği büyük göğüsler için etkili çözümlerden biridir. Günlük yaşamınızın birçok alanında sorunla karşılaştığınızda  göğüslerinizin küçülmesini isteyebilirsiniz. Yapılacak ameliyat ardından hayatınız daha kolay hale gelecektir. Büyük göğüsler uyku düzeniniz için bile zararlı  olacaktır.

Meme Küçültme Estetiği  Nasıl Yapılır?

Öncelikle göğüs bölgesinde gereken ölçümler yapılır ve tasarım halinde göğüs bölgesinde ne kadar küçültme olacağı netleştirilir. Çizimlerle bu işlemler yapılmaktadır. Göğüslerin fotoğraflar alınarak ne kadar ufaltılacağı konusunda bilgi öğrenilir.

Operasyon için uygunluk durumu kontrol edilerek işlemlere başlanır. Genel anestezi ile yapılan ameliyat 3 saat civarında sürerek tamamlanır. Meme küçültme ameliyatı ardından doktorunuzun önerilerini dikkate alarak  ilerleme sağlanmalıdır.

  • Operasyon kesi bölgelerinde ağrı olmaması için gereken ilaçlar düzenli şekilde kullanılmalıdır.
  • Ameliyat ardından yapılması ve yapılmaması gereken tüm öneriler yerine getirilmelidir.
  • Göğüs bölgesi zorlanmamalı, ani hareket yapılmamalıdır.
  • Spor etkinlikleri zorluk derecesine göre sürdürülebilir.
  • Göğüs bölgesine verilen korseler günlük düzenli olarak takılmalıdır.
  • Enfeksiyon ve diğer risklerin oluşmaması için ameliyat süreçlerinde gereken işlemler takip edilmelidir.

SGK Göğüs Küçültme Ameliyatını Karşılıyor mu?

Estetik amaçla yapılan göğüs küçültme ameliyatlarında SGK karşılamamaktadır. Ancak göğsü kaybolan kişilerde ekstra durumlar oluşabilmektedir. Bazı hallerde de hastane bir kısmını karşılamaktadır.

Yeniden Göğüslerde Büyüme Olur Mu?

Göğüslerde yeniden büyüme olması genellikle görülmeyen bir durumdur. Fakat  yağlı beslenme alışkanlıkları gibi durumlar olursa  spor yapılmazsa göğüs bölgesi yeniden anormal büyüyebilir.

Büyük Memelerin Sorunları Neler?

Büyük memeleri olanlarda yaygın görülen sorun terleme, pişik ve kızarıklığa bağlı mantar sorunlarıdır. Ayrıca iskelette oluşan sorunlar da yaygın şekilde görülmektedir. Bel boyun ağrıları, anormal ağırlıklar nedeniyle zorlanan bir metabolizma anlamına gelecektir. Bel fıtıkları, boyun fıtıkları gibi diğer sorunlar göğüslerde büyüme olmasına bağlı şekilde görülebilir.

Kilo Vermekle Memeler Küçülebilir mi?

Memelerin etrafında hem yağ hem de kadınlara özel süt bezeleri vardır. Yağ bezelerinin artması ve içlerinin dolması olağandan büyük memeler demektir. Kilo vererek bu sorundan kurtulmanız kısmen mümkündür. İlerlemiş durumdaki büyümelerde kilo kaybı ardından sarkmalar olabilir. Et sarkmaları da büyük göğüsler olarak varlığını sürdürebilmektedir. Engellenmesi gereken durumlara karşı göğüslerinizdeki bu büyüklük ve sarkık hali düzeltebilirsiniz.

Kıyafetler ve Büyük Göğüsler

Büyük göğüsler kıyafet açısından ciddi bir sıkıntı oluşturabilmektedir. Giysilerinizin üst bölümü farklı alt kısmı farklı olduğunda beden sorunları meydana gelecektir. İç giyimde ve dış giyimde bu durum yaşanabilmektedir.

Meme Küçültme Ameliyatı Sonrası İz Kalır mı?

Meme küçültme ameliyatı sonrası genellikle 1,5 cm kadar bir iz kalmaktadır. Göğüs uçları ya da memelerin hemen alt bölümünde iz olması ameliyatla alakalı bir durumdur. Aşamalı şekilde bu iz ilerleyen dönemlerde daha da azalacaktır. Aşamalı şekilde azalan izden zamanla hiç iz kalmaz.

Erkeklerde Göğüs Küçültme Ameliyatı

Erkeklerde hormon dengesizlikleri, ilaç kullanımı gibi nedenlerle göğüslerde anormal büyüme olabilmektedir. Dolayısıyla meme küçültme ameliyatı erkeklerde de yapılan bir işlemdir. Operasyon olacak erkeklerde öncelikle sarkma derecesi tespit edilerek uygulama aşamaları netleştirilir. Sarkık görüntü erkekler için genel olarak büyük bir sorun olmasının yanında çözümü de hızlı gereken bir durumdur.

Erkeklerde büyüyen göğüsler için sporla kas yapmak kalıcı bir çözüm sağlamamaktadır. Yani kaslarınızın toparlanmasını sağlarsınız ancak göğüs çevresinde oluşan aşırı yağ bezelerinin giderilmesi mümkün değildir. Ameliyatla yapılan işlem ardından  memelerde toparlanma oluşacaktır. Kıyafetlerden aşırı belli olmayan göğüsler sayesinde artı sağlamış olursunuz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu