Güzellik

Koyu Renk Ruj Nasıl Sürülür?

Koyu renk ruj sürmek özen ve dikkat isteyen bir konudur. Bun konuda bazı püf noktalarına dikkat edildiğinde koyu renk rujlar da açık renkler gibi kolayca sürülebilmektedir.

Koyu Renk Ruj Nasıl Sürülür sorusunun yanıtı pek çok kadın tarafından merak edilmektedir. Bunun için öncelikle dudak yapısının iyi bilinmesi gerekmektedir. Ruj sürmeden önce dudak peelingi yapılmalıdır. Bu sayede dudaktaki ölü deriler temizlenmekte ve rujun daha pürüzsüz durması sağlanmaktadır. Yapılan bakımın ardından dudağın nemlenmesi sağlanmalıdır. Çünkü peeling sonrası dudak kuru hale gelmektedir. Dudak yeterince nemlendikten sonra fazlalık olursa peçeteyle alınmalıdır.

Koyu Renk Ruj Sürmenin Püf Noktaları

Koyu renk ruj sürmek için gerekli bakım yapıldıktan sonra sürme aşamasına geçilmelidir. Önce işleme çerçeveleme ile başlanmalıdır. Dudak hatları ince çizgi halinde çizilmeli, bu işlem için dudak kaleminden yardım alınmalıdır.

Sürülecek olan rujun dudakta daha uzun süre düzgün şekilde durabilmesi için alt kısım dudak kalemi ile doldurulmalıdır. Bu sayede dudaklarda daha kalıcı bir renk elde edilmektedir. Bu işlemin ardından ruj sürme aşamasına geçilmektedir. Likit ruj sürerken ruju çerçevenin dışına taşımamaya özen gösterilmelidir. Çünkü bu rujlar normal rujlara kıyasla daha akışkan bir yapıya sahiptir. Normal ruj sürerken ise dudak kenarlarına yapılan çerçeveden yardım alınmalı, ruj ona göre sürülmelidir.

Ruj sürdükten sonra da yapılacak bazı işlemler bulunmaktadır. İlk aşamada rötuş yapılmalıdır. Koyu renk rujlarda dudak kenarlarının renklendirilmesine ihtiyaç duyulmaktadır. Yavaş hareketlerle bu renklendirme işlemi yapılmalıdır. Ardından mat ya da ışıltılı görünüm verecek olan işleme geçilmelidir. Koyu renk rujlar için genellikle mat görünüm tercih edilmektedir. Bunun içi transparan pudra işe yaramakta, sürülen rujda daha mat bir görünüm elde edilmektedir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu