Diyet

Kolay Uygulamalarla Zayıflamak

Artık daha fit ve daha hoş görünmek amacıyla yapılsa da, ilk amaç tabii ki sağlıklı zayıflamak olan düşüncemizi daha yararlı hale getirmek için Kolay Uygulamalarla Zayıflamak başlığı adı altında fikirlerinizi bir daha gözden geçirmenizde fayda olduğunu savunuyoruz.

Kolay Uygulamalarla Zayıflamak
Kolay Uygulamalarla Zayıflamak

Kolay Uygulamalarla Nasıl Zayıflarız?

Örneğin; kolay uygulamalarla zayıflama adı altığında 8 madde sıralayacak olursak bunun başında gelen maddemiz “besinleri iyi tanımak” olur. Nasıl tanınır besinler demeyin, vitamininden proteinine, ph derecesinden sıvı yüzdesine kadar tüm besinleri iyi tanıyıp zayıflamaya yardımcı olacak şekilde tüketmeliyiz. 2. Maddemiz; çeşitlilik ve denge uyumunu yakalayıp bir sonraki adımımız ve 3. Maddemiz olan ölçülü olmaya özen göstermeliyiz.

Yediklerimizin azlığının ve ya çokluğunun kalori artış seviyemize nasıl etki edeceğini düşünmeliyiz. 4. Maddemiz ve fiziksel aktivitelerin başında yer alan sporu yadırgamadan, vazgeçmeden düzenli bir şekilde yapmalıyız. 5. Maddemize gelecek olursak sadece biz insanoğlunun değil yeryüzündeki bütün canlıların vazgeçilmezi olan, bize hayat veren şeyin su olduğunu unutmamalı ve günde 1,5-2 litre şeklinde tüketmeliyiz.

Kolay Uygulamalarla Zayıflamak
Kolay Uygulamalarla Zayıflamak

 

6. Maddemiz ise, yediklerimizi mutlaka kaydederek, nerde ne yanlış yaptığımızı kolayca bulabilmenizin yanı sıra, bunun için küçük renkli kâğıtlara not tutmanız sizin için oldukça yararlı olacaktır. 7. Ve önemli maddelerden olan profesyonel yardımdan sakınmamanız, uzmanlardan yardım almanız konusunda çekinmeyip, onlara danışmak oldukça yararlı olacaktır.

Son olarak 8. Maddemiz olan ve insanlarda özellikle günümüz toplumunda zayıflama uğruna görmezden gelinen en büyük yanlış, sağlığınızdan ödün vermenizdir. “Mucize! 1 haftada 7 kilo garanti!” şeklinde gördüğünüz haberlere, dolandırıcı, sahtekâr insanlara meyil vermeden yolunuza devam edebilmenizdir. Siz de kolay uygulamalarla zayıflamak isteyen, fazla kilolardan kurtulmak isteyenler arasındaysanız sitemizi güvenle inceleyebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu