Güzellik

Kıvırcık Saçlılar için Bakım Önerileri

Kıvırcık saçlar bazı kadınlar için hayranlık uyandıran bir güzellikken bazı kadınlar bu saçların sıkıntılarını çok iyi bilir. Saç derisinden gelen yağ, kıvırcık saçlarda saç ucuna kadar inemez. Bu da saçın kurumasına neden olur. Saçın kuruyken taranması imkansız hale gelirken şekillendirmek ya da bakım yapmak da zorlaşır. Saç bakımında birkaç önemli tüyo ile saçlarınızı daha yakından tanıyarak ihtiyaçlarını anlayabilirsiniz.

Saçın Nemlendirilmesi Lazım

Saçın nemlendirilmesi gerektiğinden kıvırcık saçlara özel saç bakım ürünleri kullanabilirsiniz. Saç için kullanacağınız nemlendiriciyi özellikle saçın uç kısımlarına sürebilirsiniz. Bu nemlendiriciler sayesinde saçlarınızın ideal sağlığına kavuşması çok daha kolay olacaktır. Doğal nemlendiriciler tercih ederken saçınız için haftada birkaç gün nem maskeleri yapabilirsiniz. Nem maskeleri sayesinde saçlarınızdaki kuruluk ortadan kalkacaktır.

Saç Taramasını Islakken Yapmalısınız?

Saçlarınız ıslakken tarama işini halletmeniz gerekir. Saç kremi kullanmanız kolay bir tarama imkanı sağlarken, saç şekillendirici kullanmanız buklelerinizin daha belirgin hale gelmesine yardımcı olabilir. Saçlarınız ıslakken yapılması gereken en önemli şeylerden olan saç şekillendirmek için de özel ürünler kullanabilirsiniz. Saçlarınızın sertliğini yumuşatacak olan ürünler tercih ederek saç bakımını yapabilirsiniz. Kıvırcık saçlara özel saç maskeleri ile daha yumuşak saçlara sahip olabilirsiniz. Bu maskeleri saçınızın kuruluk durumuna göre haftada iki ya da üç kere kullanabilirsiniz.

2018 Modası Kıvırcık Saçlarla Güzel

2018 yılının saç modasında kıvırcık saçlar popüler olacak. Bonus saçlardan birbirinden farklı tarzların ortaya çıkması söz konusu olacakken doğal kıvırcıkların sezonu olacak olan 2018 birbirinden renkli saç stillerine ev sahipliği yapacak.

Siz de kıvırcık saçlarınızı daha bakımlı güzel hale getirebilirsiniz. Birbirinden farklı ihtiyaçların karşılanması için gereken saç bakım ürünlerinizi profesyonel serilerden tercih edebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu