Diyet

Kilo Vermede Etkili Olan Egzersizler Nelerdir?

Kilo Vermede Etkili Olan Egzersizler Nelerdir? Kilo vermek için en iyi egzersizler, koşmak veya yüzmek gibi kısa sürede çok fazla kalori yakan egzersizlerdir. İşte kilo verdiren egzersizler…

Kilo Vermede Etkili Olan Egzersizler Nelerdir? Ancak etkili bir şekilde kilo vermek ve sonuçları korumak için bunları spor salonunda bir fiziksel eğitmen gözetiminde yapılması gereken vücut geliştirme egzersizleriyle birleştirmek de önemlidir. Peki, kilo verdiren egzersizler nelerdir?

Vücut Geliştirme

Vücut geliştirme, kilo vermek isteyenler için ana faaliyetlerden biridir. Çünkü rutin olarak yapıldığında kas kütlesini, esnekliğini, direncini ve gücünü artırmak mümkündür. Daha fazla kas kütlesi, bireyin dinlenirken dahi kalori harcama kabiliyetini arttırır.

HIIT Eğitimi

Kilo verdiren egzersizler arasında bir diğeri de HIIT eğitimi olmaktadır. HIIT eğitimi metabolizmayı hızlandırmak ve mümkün olduğu kadar fazla yağ yakımını desteklemek amacıyla yüksek yoğunlukta gerçekleştirilmesi gereken pek çok farklı egzersize karşılık gelmektedir. Aktiviteler, kalp atış hızınızı çok artırmak için yoğun bir şekilde yapılır ve bu nedenle, yeni başlayanlar için bir dizi daha kolay egzersizden oluşan HIIT egzersizleri olmasına rağmen, halihazırda bir tür fiziksel aktivite uygulayanlar için daha uygundur.

Spinning

Spinning dersleri farklı yoğunluklarda yapılır, ancak her zaman bir bisikletin üzerinde yapılır. Bu spor, yüksek kalori harcamasını ve kilo vermeyi teşvik etmenin yanı sıra kas güçlendirmeyi, bacak yağ yakımını ve gelişmiş kardiyorespiratuar dayanıklılığı da destekler.

Su Aerobiği

Bu aerobik türü kilo vermek ve kardiyorespiratuar kapasiteyi geliştirmek için harika bir seçimdir. Rutin olarak yapıldığı taktirde kilo vermeyi kolaylaştırır.

Koşu

Kilo verdiren egzersizler listesinde yer alan koşu, çoğu insanın favori sporudur. Kalori harcamasını ve yağ yakımını teşvik etmek için mükemmeldir. Her zaman aynı hızda ve tercihen yoğun bir şekilde yapılması önemlidir.

Yüzme

Her yaştan insan için uygun bir aktive türüdür. Dört mevsim boyunca tercih edilir. Fiziksel kondisyonun elde edilmesini ve kilo vermeyi kolaylaştırır.

Muay Thai

Kilo verdiren egzersizler söz konusu olduğunda muay thai sıklıkla tercih edilir. Yoğun ve eksiksiz bir fiziksel aktivite olarak bir adım öne çıkar. Bu spor aynı zamanda benlik saygısı üzerinde de önemli etkiler bırakır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu