Dekorasyon

Düşen Mutfak Tezgâh Evyesi Nasıl Yapıştırılır?

 

Düşen mutfak tezgah evyesini yapıştırma son derece önemli bir konudur. Mutfaklarda sıkça kullanılan evye, lavabo kısmını ifade eder ve devamlı su ile temas halindedir.  Bazı durumlarda bağlı olduğu bölümdeki yapıştırıcılar gücünü kaybedebilir. Sonra da düşme durumu olabilir. Bu nedenle mutfak tezgahlarını kullanırken düşme durumunda önlem alarak geri bunu yapıştırmak mümkündür.

Düşen Lavabo Nasıl Yapıştırılır?

Lavabo yapıştırma işlemi için öncelikle yapılması gereken,  tel ya da zımpara ile alt kısmındaki pürüzlerin giderilmesidir. İkinci olarak mutlaka bu bölümlerin ıslak olmamasını sağlamak gerekmektedir. Yapıştırıcı silikon, su ve nem olduğu zaman etkisini kaybeder. Bu bölümü kurutmak için bir fön makinesinden de yardım alabilirsiniz. Kurutma işlemi de bittikten sonra bu iş için sık kullanılan Çekomastik mermer silikonunu silikon tabancasına yerleştirip ısınmasını bekleyin. Daha sonra hiç boşluk olmadan şerit biçiminde sürme işlemini tamamlayın. Bu işlemden sonra da mutfak tezgahınıza alt bölümden yapıştırın. Ancak bu bölümü yapıştırdıktan sonra tahta çıtalardan yardım alarak destek verin. Silikon destekli şekilde 3-4 saat kuruyana kadar beklemelidir.  Ancak 24 saat boyunca kullanılmaması gerekir.

 Daha Uzun Ömürlü Kullanım İçin

Düşen mutfak lavabosunun silikonla yapıştırılması sonrasında daha uzun süreli şekilde kullanım isteniyorsa alttan akemi ile destek verilebilir.  Suyla temas etmeyeceğinden daha uzun süre kullanım sağlar. Akemi hazırlığında macun kıvamlı büyük kutudakinden bir kibrit kutusu kadar eklenmeli ve renkli dondurucudan da kibrit ucu kadar eklemek gerekmektedir.  Bu karışım çabuk donacağı için uygulama sırasında çok çabuk davranmak gerekir. Bu madde ayrıca mermerdeki çatlamalarda, granit ya da mermer mutfak tezgâhında kırık bölümleri onarmak için de kullanılabilir. Bunun dışında lavabo ve mermerlerinizin uzun ömürlü olması için sert darbelerden uzak durmasına da dikkat etmek gerekir.

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu