Güzellik

Kaş Kalemi Nasıl Kullanılır?

Kadınlar etkili bakışlar elde etme için öncelikle kaşlarına derinlik kazandırmak isterler. Bunun için de kaş kalemi kadınlara yardımcı olur.

Kaş Kalemi Seçimi

Etkili bakışlar elde etmek için en doğru kaş kalemi tercih edilmelidir. Güzellik anlayışı her dönemde farklılık gösterir. 70’li ve 80’li dönemlerde kadınlarda ince kaşlar ön plana çıkmıştır. Bu nedenle de neredeyse tüm kadınlar incecik alınmış kaşlar ile güzelliğe ulaştığını düşünürdü. Ancak zaman ilerledikçe güzellik algısında da bir takım değişiklikler ortaya çıktı.

İnce kaşlar değişen güzellik algısı ile birlikte yerini artık doğal kaşlara bıraktı. Çağımızın güzellik anlayışı doğallıktır. Kadınlar da olabildiğince doğal bir hal almaya başladı. Bu nedenle zaman içerisinde kaşlarda bir kalınlaşma oluştu. Artık kalın ve doğal görünümlü kaşlar tercih edilir. Kadınlar da kaşlarını uzatarak bu doğallığı elde etmeye çalışır.

Doğal kaşlar için kadınlar kaşlarını uzatsa da; kimi zaman kaşlardaki seyreklikten dolayı istenilen görünüme ulaşmak da zor oldu. Bu nedenle de kaşları kalınlaştıramayan kadınların imdadına kaş kalemi yetişir. Doğru kaş kalemi seçimi ile kadınlar istedikleri bakışları elde eder.

Kaş kalemi seçerken öncelikle kaşlarının ve saçlarınızın rengini dikkate almanız gerekir. Saçlarınızın ve kaşlarınızın renginden daha koyu olan kaş kalemlerinden kaçınmalısınız. Bunun yerine aynı tonda ya da bir ton daha açık olan kaş kalemlerini kullanmanız önerilir. Bu sayede de her zaman göz alıcı kaşlara kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Kaş Kalemi Uygulama

Kaş kalemi uygularken öncelikle oluşturulmak istenen kaşın çerçevesinin belirlenmesi gerekir. Kaş kalemleri oldukça yumuşak olduğu için kaş kalemi uygulama da son derece kolay olur. Kalem ile çerçeveyi birleştirip içini de doldurduktan sonra istediğiniz kaşa ulaşmış olursunuz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu