Diyet

Giritli Diyeti

Uzun zamandır insanlar kilo vermek için bir çok yola başvurmaktadır. Kimi başarılı olurken kimi denedikleri yollardan sıkılmakta ya da daha fazla dayanamamaktadırlar. Bu nedenle kendimiz için kilo verdirecek yolu çok iyi seçmemiz gerekmektedir. Düzenli olarak bu yolu uygulamak kilo vermenin en etkili yoludur.

Giritli Diyeti
Giritli Diyeti

İnsanların kilo vermeleri için çeşitli diyetler önerilmekte bir çok insan tarafından bu diyetler kullanılmaktadır. Son zamanlarda Giritli diyeti olarak bilinen bir diyet çeşidi bir çok kişi tarafından tercih edilmektedir. İsmini Girit’ten alan bu diyet çeşidi oralara özgü olarak ortaya çıkmış ve çok sayıda insan tarafından tercih edilmektedir. Sebze, kuru baklagiller, zeytinyağı ve balık yiyip şarap içerek uzun ömürlü olmanın sırrını bulduklarını söyle Giritliler. Ayrıca tatlıları da oldukça az tüketerek sağlıklı bir yaşam sürdüklerini belirtmektedirler.

Giritli Diyeti
Giritli Diyeti

Giritli Diyeti Nasıl Yapılır?

Giritli diyeti sık sık yiyecek tüketilerek yapılır. Ancak oldukça az yenilmekte ve vücudun ihtiyacı kadar alınmaktadır. Kahvaltıda esmer ekmek, 50 gr yağsız peynir, 5-6 adet zeytin ve şekersiz çay tüketilmektedir. Sonrasında 11.00’da bir bardak ayranın ya da yoğurdun yanında 2 tane kepekli diyet bisküvi yenilmektedir. Öğle yemeğinde ise 100 gr balık ya da tavuk, bir dilim esmer ekmek, salata ve bir tane meyve tüketilmektedir. Saat 16.00’ı gösterdiğinde ise çay, kahve ya da diyet içecek, 4 adet diyet bisküvi veya bir dilim siyah ekmek yanına 50 gr yağsız beyaz peynir yenmektedir.Daha sonrasında akşam yemeğinde ise kıymalı veya zeytinyağlı taze yeşil sebze yemeği, salata ve bir tane meyve yenmektedir. Yatmadan önce saat 22.00 civarında ise bir bardak süt ve 2 adet kepekli diyet bisküvi yenerek gün tamamlanmaktadır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu