Yaşam

Erkekler Eşlerinden Önce Ölmek İstiyor

Hayata karşı hep sert duran ve kimi zaman duygusuz olarak bilinen erkekler kadınlara göre daha az duygusal ve hassas. Her iki cins üzerinde yapılan araştırmalar sonucunda erkeklerin kadınlara göre daha az duygusal oldukları ve duygusal acıya daha az dayanabildikleri ortaya çıkmıştı. Yapılan yeni bir araştırmaya göre erkeklerin davranışları ve düşünceleri ile yeni bilgilere ulaşıldı.

Mutlu aile
Mutlu aile

Amerika’da Vanity Fair dergisinin yaptığı bir araştırmada katılımcılara yönelttiği ilginç sorular karşısında beklenmedik cevaplar alındı. Bu kamuoyu yoklamasında katılımcılara yöneltilen “ eşinizden önce mi ölmek isterseniz yoksa sonra mı” sorusuna erkelerin tercihi kadınlarınkinden farklı oldu. Buna göre derginin kamuoyu yoklamasında edindiği verilerde erkeklerin % 70’i eşlerinden önce ölmek istediklerini söyledi.

Erkekler Neden Önce Ölmek İstiyor

Anket sonucunda çıkan bu ilginç sonuç karşısında erkeklerin tercihi neden eşlerinde önce olduğu konusunda merak uyandırdı. Yapılan tahminler ve sorulan sorulara göre erkeklerin duygusal acılara daha az dayanıklı olduğu ve ilerleyen yaşlarda bunu kaldıramayacak olmalarıdır. Buna göre erkekler her ne kadar güçlü olsalar da sevdikleri karşısında duygusal yönden çok zayıf düşüyorlar.

Aile
Aile

Araştırmada katılımcılara yöneltilen diğer bir soru ise “sevdiğiniz biri için hayatınızı feda eder misiniz?” şeklideydi. Bu soruya da katılımcıların % 55 çocukları için evet derken % 10’nu eşi ve babası – annesi için hayatını feda edebileceğini söyledi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu