Teknoloji

En İyi 10 Fotoğraf Makinesi

 

Fotoğraf çekmek hemen herkesin yaptığı bir şeydir ancak kimi sadece anı ölümsüzleştirmek adına fotoğraf çekerken kimisi de hayatının anlamı olarak fotoğraf çeker. Fotoğraf çekmede aslolan fotoğrafçının bakış açısı ve çekim tekniğidir ancak bunun yanında kullandığı fotoğraf makinesi de önemli olmaktadır. Biz de sizin için son yılların üretilmiş en iyi fotoğraf makinelerini derleyelim istedik.

1-Nikon D7200

D7100 modelinin yenilenmesiyle ortaya çıkan D7200 modeli, kaliteli fotoğraf çekme konusunda oldukça iddialı. Hızlı ve tutarlı netleme konusunda rakiplerinden önde olduğunu söylememiz gerek.

2-Panasonic LX100

Bu model, hem amatörlere hem de profesyonellere hitap edebilecek bir makine olarak karşımıza çıkıyor. Oldukça güçlü bir makine olduğunu söyleyebiliriz. Sade ve klasik görüntüsüyle öne çıkıyor.

3-Nikon D750

Bu modeli, Küçük üst LCD ekranına rağmen kaliteli malzeme yapısı ve üstün görüntü kalitesi ile bir çok kullanıcı tarafından tercih edilecek modeller arasında sayabiliriz.

4-Ricoh GR 2

Ricoh, 2013 yılında piyasaya sunduğu GR modelini geliştirerek GR 2 modeli olarak piyasada kendine yer buldu. Ricoh GR ile birçok özelliği benzer olan cihaz wi-fi ve NFC kablosuz bağlantılarıyla öne çıkıyor.

5-Sony Alpha 6000

Sony firması küçük boyutlarıyla ve hızlı sürekli çekim başarısıyla bu modelinde oldukça iddialı. Küçük boyutuna rağmen çektiği fotoğraflarla dikkatleri üzerine çekiyor.

6-Sony Alpha 6300

Fotoğraf çekimlerinde olduğu kadar video çekimlerinde de oldukça iddialı olan cihaz özellikle video çekimi yapan kişilerin ilgi odağı olabilecek bir makine.

7-Sony Cyber-shot DSC-RX100 III

Sony RX100 III modeliye kompakt modeller arasında lider olmaya aday bir cihaz üretmiş gibi görünüyor. Cihaz uzun pil ömrü, yüksek video çekim kalitesi ve OLED vizör özellikleriyle öne çıkıyor.

8-Canon EOS Rebel T6s

Canon bu modelini daha çok amatörler ve hevesliler için üretmişe benziyor. Fotoğrafçılığa yeni başlayanlar için bu model oldukça iyi bir başlangıç olacaktır.

9-Canon EOS 760D

Canon firmasının son zamanlarda ürettiği en yeni modellerden biri olarak karşımıza çıkıyor. Çok ileri düzeyde olmayan ancak iyi sonuçlar almak isteyen fotoğraf tutkunları için ideal bir makine olduğunu düşünüyoruz.

10-Olimpus Tough TG-4

Özellikle su altı, dağcılık gibi zorlu şartlarda kullanılmak üzere üretilen model, kullanıcılarının beklentilerini fazlasıyla karşılayabilecek şekilde üretilmiş. Bu makine ile su altında rahatlıkla kaliteli fotoğraflar çekmeniz mümkün.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu