Yaşam

En Çok Ziyaretçi Çeken Dünya Şehirleri

Dünyayı gezme şansına sahip olanlar, en çok ziyaretçi çeken dünya şehirlerinden işe başlayarak mükemmel bir keşif yolculuğuna başlıyor.

İstanbul’un da aralarında olduğu dünya şehirleri, uzun yıllara uzanan tarihsel hikayeleri ve etkileyici kültürleriyle yurt dışı ziyareti yapmak isteyenlerin ilk tercihi oluyor. En çok ziyaretçi çeken dünya şehirleri arasında yer alan şehirleri sizin için sıraladık.

  • Paris
  • Roma
  • Milano
  • Londra
  • İstanbul
  • New York
  • Tokyo
  • İsviçre

Bu Şehirlere Nasıl Gidebilirsiniz?

Türk parasının değeri dövize karşı düşük olduğu için bu ülkelere gitmeniz epey masraflı olacaktır. Eğer maaşınızı Euro ya da Dolar üzerinden kazanıyorsanız oldukça uygun fiyatlara bu kentleri gezebilirsiniz. Ancak çoğunluk için böyle bir durum söz konusu olmadığından en az 15-20 bin lira biriktirerek minimum bir keşif yapabilirsiniz. En mantıklı ve ekonomik seçenek yurt dışı turları olacaktır. Turlarla hem konaklama hem de uçak biletiniz uygun fiyata gelecektir. Dünya turu yapmak bazı filmlerdeki gibi sırta çantayı takıp beş parasız yola çıkmakla olmuyor. Avrupa ülkeleri için herkese verilmeye Schengen vizesi zorunluluğu bulunuyor.

Paris 1 Numara

Romantizmin başkenti olan Paris, lezzetli tatlılarının yanı sıra, bozulmamış binalarıyla da dikkat çekiyor. Geniş bir tarihi eser ve yapının bulunduğu bu kentte keşfedecek yerleri gezmek için 1 ay anca yetecektir. Kültür turları kapsamında birçok yeri kolay ve ekonomik olarak gezebilirsiniz. Hatta birkaç Avrupa kenti bir arada gezeceğiniz turlara katılarak da farklı şehirleri ve ülkeleri keşfedebilirsiniz. Unutmamalısınız ki bir yeri keşfetmek için 2-3 günlük bir zaman dilimi yeterli değildir. Oldukça geniş bir zamana yayarak tatile giderek istediğiniz yere kısa sürede ulaşım sağlayabilir, alternatif ulaşım araçlarını da güvenle kullanabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu