Sağlık

E Vitamini Regl Sancılarını Azaltıyor Mu?

E Vitamini Regl Sancılarını Azaltıyor Mu? Bu yazımızda siz değerli takipçilerimiz için özellikle kadın takipçilerimizin yaşadığı regl sancıları için E vitamini regl sancılarını azaltıyor sorusunu ele aldık.

E vitamini regl sancılarını azaltıyor sorusuna bakacak olursak özellikle son zamanlarda yapılan araştırmalara göre uzmanlar E vitaminin kadınların yaşadığı regl sancılarının önüne geçtiğini söylemektedir. Yaşanan bu dönemde görülen sancılar kadınların en büyük sorunlarından birisidir. Acılı geçen bu süreci minimum düzeye indirmekte yine kadınların yapabileceği bir şeydir. Sadece kadınlar da değil aynı zamanda genç kızların da yaşadıkları bu durum nedeni ile birçok kadın regl sancılarından şikayetçi olmaktadır. Siz de eğer regl sancısını daha az bir düzeye indirmek isterseniz mutlak  E vitamini almanız gerekir.

E Vitamini Ve Regl Sancıları

İngiliz bilim insanları tarafından yapılan araştırmalara bağlı olarak özellikle regl öncesinde yaşanan ve bu dönemin gün içerisinde alınan 200 mg E vitamini alan genç kızlarda adet sancılarında azalma meydana geldiğini söylemişlerdir. Bu daha çok özellikle yaşanan bu duruma da bağlı olarak da çok fazla ağrı çeken kadınlar için aslında avantaj sağlamaktadır. Bunun yanı sıra yaşanan bu sancıları da  gidermek açısından E vitamini daha çok genel olarak besinler nedeni ile alınması tavsiye edilmektedir.

E Vitamini Nedir?

E vitaminin regl sancılarını azalttığını öğrendikten sonra birçok kadının merak ettiği bir durum olarak da E vitamini nedir sorusudur. E vitamini aslında diğer bütün vitaminler gibi vücudun normal fonksiyonunu sağlayabilmesi açısından gerekli bir vitamindir. Özellikle yağda eriyen önemli vitaminlerden biri olarak da vücut içinde karaciğerde toplanmaktadır.

E vitamini aynı zamanda güçlü bir antioksidan olarak da vücudu toksik etkilere hem de serbest radikaller sonucunda korumaktadır. Aynı zamanda görülen daha güçlü hücre yapısı oluşmasını da sağlamaktadır. Burada özellikle yaşanan bu durumun aynı zamanda da halk arasında kötü kolesterolun de önüne geçerek yaşanan bu durumları da ortadan kaldırmaya yarayan bir vitamindir. Yani E vitaminin regl sancılarını önlemesi açısından kabak çekirdeği, biber, lahana, patlamış mısır gibi besinlerden e vitamini almamız gerekir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu