Güzellik

Doğum Sonrası Anne Estetiği Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Doğum Sonrası Anne Estetiği Hakkında Bilmeniz Gerekenler! Doğum yaptıktan kısa bir süre sonra yapılabilen doğum sonrası anne estetiği nedir, anne estetiği nasıl yapılır, doğumdan ne kadar süre sonra yapılmalıdır gibi soruları anne adayları sıklıkla soruyor.

Doğum Sonrası Anne Estetiği Hakkında Bilmeniz Gerekenler! Doğum sonrası anne estetiği, bilinenin aksine annelerin eski formlarına çabucak dönmelerini sağlamaz. Hamilelik sürecinde vücutta birçok değişiklik ve deformasyonlar gerçekleşir. Kadınlar hamilelik ve doğum nedeni ile göğüslerin sarkması, vajinal deformasyonlar, ödem oluşumu, karın ve bacaklarda meydana gelen sarkma ve çatlaklar, alınan fazla kilolar gibi birçok sorunla karşılaşırlar. Doğumda alınan kilolar sonrasında hemen verilse bile, vücudun eski görüntüsüne kavuşması mümkün olmayabilir. Bu değişiklikler kadınların vücutlarından rahatsızlık duymasına neden olabilir. Bazı estetik cerrahi girişimlerle vücudu eski haline getirmek mümkün. Bu nedenle anne estetiği operasyonu, anne adayları ve annelerin ilgisini çok fazla çekmekte.

Anne Estetiği Ne Zaman Yapılır ve Avantajları Nelerdir?

Hamilelik ve doğum vücudu yeterince yoracaktır. Bu nedenle doğumdan hemen sonra ameliyat olmak uzmanlar tarafından önerilmiyor. Anne estetiği operasyonu doğumdan en az altı ay sonra yapılmalıdır. Ameliyatın doğumdan hemen sonra yapılması hastanın sağlığı açısından iyi değildir. Bu süre kişiden kişiye değişiklik gösterip, sağlık durumuna bağlı olarak daha uzun olabilir. Karın germe ameliyatı olmadan önce karın dokusunun tamamı iyileşmelidir. Aynı şekilde diğer doku ameliyatları için de bu geçerlidir. Göğüsler için uygulanacak olan anne estetiği operasyonundan önce bebeğin sütten kesilmiş olması en uygun zamandır. Bunların yanında, ameliyat öncesi kişinin ideal kilosunun 25 kilo üstünde olmaması öneriliyor. Annelik estetiğinde amaç; Deformasyona uğrayan anne vücudunun, birden fazla operasyona gerek kalmadan tek seferde toparlanmasını sağlamak ve mümkün olan en iyi haline geri döndürmektir.

Anne estetiğinin avantajları; Sarkan göğüslerin dikleştirilmesi, düz bir karın ve gençleştirilmiş bir vajinaya sahip alınan fazla kilolardan kurtulmaktır. Anne estetiği, ayrı ayrı bir anestezi müdahalesi olmadan, tüm bu işlemleri tek bir ameliyat masasında toplar. Bu sayede hasta ayrı ayrı iyileşme süreci geçirmez. Annelik estetik ameliyatı içerisinde; Karın germe, liposuction (yağ aldırma), meme dikleştirme ve büyütme, labioplasti(vajinal operasyon) bulunur.

Aynı zamanda annelik sürecinde annenin özgüvenini yeniden toplamasına, psikolojik olarak pozitif hissetmesine yarar.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu