Eğitim

Ders Çalışmak İçin Doğru Zamanı Beklemeyin!

Ders Çalışmak İçin Doğru Zamanı Beklemeyin! İlham Gelmez, İlhama Gidilir! İnsanlar çalışma arzularının ortaya çıkması için ilham gelmesini beklerler. Ama bir şeyle ilgilendiğinizde ondan ilham alırsınız. Yani ilgilendiğiniz alanla ilgili insana ilham gelir.

Ders Çalışmak İçin Doğru Zamanı Beklemeyin! İlhamın çalışma sistemi şudur: Yapmak istediğiniz şeyi önce düşünürsünüz. Sonra bu düşünce bilinçaltına atılır. Bilinçaltında otomatik pilot gibi devreye girerek siz başka şeylerle ilgilenirken bilinçaltına attığınız o bir şeyi yapma arzusu, sistemi çözdükten sonra siz o hissi yani bilinçaltının o sistemi çözme hissini ilham olarak adlandırırsınız ve o çözmeden sonra içinizden bir şevk gelir. Bir söz vardır : “İyi ağaçtan şanslı dal çıkar.” Bu yöntemleri iyice çalıştıktan sonra size gelen ilhamın sıklığının arttığını göreceksiniz.

Bahar Temizliği

Mutluluğun sırlarından birisi de sizi mutsuz eden şeylerden uzak durmaktır. Burada acil müdahale gerektiren iki tane durumdan söz edelim. Bunlardan birincisi televizyondur. Televizyon icat edildiğinden beri insanlara çok ciddi hizmet etmiştir. Dünyanın farklı noktalarındaki bilgileri çok hızlı bir şekilde evlerimize kadar getirmiştir. Ancak şunu kabul etmek gerekiyor ki televizyonun görevi artık sona ermiştir. İnsanlığa katabileceği bir şey kalmamıştır. Televizyonda olup internette olmayan bir şey kalmadı çünkü. Ama internette olup televizyonda olmayan milyarlarca konu var ve internetin avantajı; istediğiniz yere atlayarak elde etmek istediğiniz bilgiyi hızlı bir şekilde alabilmektir. Televizyon kanalları da televizyonun yakın gelecekte yok olacağının farkındalar ve o sebeple dijitale çok mühim yatırımlar yapıyorlar. Şuan da televizyon müptelası olmak modern köleliktir. İlkokulda hayat bilgisi birinci ders neydi? “Hayat seninse senin dediğin olur.”

Televizyondan sonra ikinci bahar temizliği konusu da arkadaş çevresidir. Bulunduğunuz çevrede şartların gerektirdiği arkadaş çevresine yapışıp kalmak zorunda değilsiniz. Ağaçlar için bu geçerlidir, doğdukları yerde ölene kadar orada kalmak zorundadırlar. Ama biz insanız; yerimizi, hava sahamızı değiştirebiliriz. Evinize yaptığınız temizliği arkadaş çevrenize de yapmalısınız mutlaka. Bu dünyaya bir kere geliyorsunuz ve birkaç kişinin bu şansınızı kötü şeylere harcamasına izin vermemelisiniz. Unutmayın ki arkadaşınızın kalitesi sizin de kalitenizi belirler. Bu iki bahar temizliğini yaptığınızda ömrünüze bir ömür eklenmişçesine zaman kazanacaksınız. Günleriniz, aylarınız ve yıllarınız daha uzun ve dolu dolu geçmeye başlayacak.

 

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu