Dekorasyon

Dar Oturma Odaları İçin Dekorasyon  Önerileri

Oturma alanlarında konforlu hareket etmek istenebillir.  Bunu yapmak için doğr eşya kullanmak ve dekorasyonu da iyi ayarlamak gerekir.

 Fazla Eşyaları İstifleyin

Dar oturma odaları için dekorasyon  önerileri  içerisinde ilk olarak fazla eşyaları  istiflemek ve kullanım dışı alanlara götürmek gelecektir.  Bu şekilde yer açabilir ve daha geniş alan yaratabilirsiniz. Bu fazlalık eşyaları aynı yer içinde boş alanlara depolama yerleri yaratarak da istifleyebilirsiniz. Yani gereksiz malzeme olarak önce bir tespit yapıp sonra da depo alanı bulabilirsiniz.

Rafları Değerlendirin

Eğer dar alanları genişletmek istiyorsanız  duvarlardan yararlanabilirsiniz. Bu alanlardolap ya da raf şeklinde hazırlandığında süs eşyaları gibi aksesuarlar için toparlayıcı olur. Ayrıca kullanılmayan ürünler de burada bekletilebilir.

Alçıpan Kullanmayın

Eğer dar bir oturma odası varsa alçıpan ile alanı daha basık ve dar göstermeyin.  Bunun yerine geniş ve yatay aydınlatma türleri kullanın. Dekoratif florasanlar işe yarayabilir.  Ayrıca büyük ve aşağı kadar inen ışıklandırmalardan da uzak durmak faydalı olur.

Renkleri Açık Seçin

Koyu renkler alanları daha dar gösterir. Diğer yandan açık tonlar daha ferah ve geniş bir görüntü verecektir. Oturma alanları iş sonrası dinleneceğiniz ve iyi zaman geçirmek isteyeceğiniz  alanlardır. Bu alanları ayrıca misafirleriniz için de kullanmak isteyebilirsiniz. Dolayısıyla içinizi açan bir ortamda bunu yapmak isteyebilir ve renkleri de buna göre seçebilirsiniz. Ancak renkli seçim isteyen kişiler de turuncu gibi canlı ve pozitif enerji veren tercihler yapabilir.

 Orta Sehpayı Katlamalı Alın

Oturma odasını genişletmek için ortadaki sehpayı katlamalı ve gerektiğinde kullanılan ürünlerden seçebilirsiniz. Her zaman ortada duran sehpa değil de gerektiğinde kullanılan sehpalar size artı alan kazandıracaktır. Mobilyanıza uygun şekilde bir ürün bulabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu